فا

‫ وضعيت امنيت در ماه مي 2015 به گزارش سايمانتك

شماره: IRCRE201507200
تاريخ:94/05/08

شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه مي آورده شده است.
حملات هدفمند
در ماه مي، تعداد متوسط حملات سرفت هويت در هر روز كاهش داشته و به 15 حمله رسيده است. در حالي كه فايل هاي اجرايي مانند .bin، .exe و .scr به كرات ديده شده است اما اين دسته از فايل ها از 32.9 درصد در ماه آوريل به 87 درصد در ماه مي كاهش ياقته است.
نرخ كلي حملات سرقت هويت براي دومين ماه پياپي افزايش كمي داشته است و يك ايميل از هر 1865 ايميل حاوي لينك هاي سرقت هويت بوده است.
آسيب پذيري ها
در ماه مي تعداد آسيب پذيري هاي گزارش شده براي دومين ماه پياپي كاهش يافته است و در اين ماه تنها 456 آسيب پذيري گزارش شده است.
در ماه مي تنها يك آسيب پذيري zero-day شناسايي شد.
بدافزار
در اين ماه 44.5 ميليون بدافزار جديد شناسايي شده است كه نسبت به ماه آوريل كه 29.2 ميليون قطعه بدافزار شناسايي شد، افزايش يافته است.
در ماه مي سهم ترافيك ايميل حاوي بدافزار در اين ماه مجددا افزايش يافت و از يك ايميل در هر 246 ايميل در ماه آوريل به يك ايميل در هر 207 ايميل رسيد.
تلفن همراه
در ماه مي دو ميليون خانواده جديد بدافزار تلفن همراه شناسايي شد كه نسبت به ماه آوريل افزايش قايل توجهي داشته است.
به طور متوسط 39 گونه بدافزار اندرويد در هر خانواده بدافزار در ماه مي كشف شده است.
هرزنامه و بات نت ها
نرخ ايميل هاي هرزنامه اي در ماه مي كاهش يافته است و با 0.6 درص كاهش به 51.5 درصد رسيده است.
بات نت Kelihos فعال ترين بات نت توليد كننده هرزنامه در ماه مي بوده است و 19.7 درصد از كل ترافيك هرزنامه ها توسط اين بات نت توزيع شده است.
منابع:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 مرداد 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0