فا

‫ مشكل امنيتي اندرويد

شماره: IRCNE2015052513
تاريخ:02/29/94
درميان اغلب افشاهاي امنيتي، شركت گوگل معمولا تحت تاثير آسيب پذيري هاي افشاء شده قرار دارد. در حال حاضر سيستم عامل اندرويد با تصاحب 81 درصد از بازار تلفن همراه به عنوان محبوب ترين سيستم عامل تلفن همراه شناخته مي شود. اما تنها سهم كوچكي از اين تعداد در حال اجراي آخرين نسخه از اين سيستم عامل مي باشند. بنا به گزارشات تنها 10 درصد از تلفن هاي هوشمند اندرويد از نسخه 5.0 "Lollipop" استفاده مي كنند و حدود 39 درصد نيز در حال استفاده از نسخه قبلي آن، نسخه 4.4 "KitKat" مي باشند.
در آخرين نسخه اندرويد آخرين آسيب پذيري ها برطرف شده و اصلاحيه هاي امنيتي اعمال شده است. در اين ميان شكاف بزرگي بين دستگاه هايي كه از نسخه 4.3 و نسخه هاي پيش از آن و نسخه 4.4 و نسخه هاي پس از آن استفاده مي كنند وجود دارد زيرا اكثر كاربران آخرين اصلاحيه ها را اعمال نمي كنند و برخي از دستگاه ها با اعمال اصلاحيه ها و ويژگي هاي امنيتي كه براي كاهش تهديدات بدافزاري و افشاي اطلاعات استفاده مي شوند سازگاري ندارند.
ناتواني در اعمال برخي از اصلاحيه ها بر روي دستگاه ها به اين دليل است كه سرعت رشد نرم افزار از رشد سخت افزار سريع تر است. تنهاي استثناي اين مورد گوشي هاي برند گوگل با نام Nexus است كه مي توانند مرتب اصلاحيه ها را دريافت نمايند.
البته اين ناسازگاري به نفع توليدكنندگان گوشي مي باشد زيرا به دليل عدم به روز رساني، كاربران مجبور مي شوند تا دستگاه هاي خود را با مدل هاي جديدتر جايگزين كنند. اما در انتها اين كاربر است كه صدمه مي بيند و به دليل استفاده از نسخه هاي به روز نشده در معرض انواع تهديدات سايبري قرار مي گيرد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0