فا

‫ وضعيت امنيت در ماه اوت 2015 به گزارش سايمانتك


شماره: IRCRE201510204

تاريخ: 94/07/22


شركت امنيتي سايمانتك هر ماه گزارشي را كه حاوي تحليل آخرين تهديدها و روندهاي مربوط به بدافزار، هرزنامه، آسيب پذيري و ديگر خطرات بالقوه در اين حوزه است، منتشر مي‌نمايد. در زير خلاصه اي از گزارش اين شركت از داده هاي جمع آوري شده در ماه اوت آورده شده است.

حملات هدفمند و سرقت هويت

در ماه اوت بخش هاي راه و ترابري، ارتباطات، الكترونيك، گاز و خدمات بهداشت بيشتر هدف حملات سرقت هويت قرار گرفته است و 52 درصد از تمامي حملات هدفمند را به خود اختصاص داده اند.

در ماه اوت نرخ حملات سرقت هويت براي كسب و كارهاي كوچك كه كمتر از 250 پرسنل دارند افزايش يافت و 78.4 درصد از كل حملات را به خود اختصاص داد. در مقابل كسب و كارهاي بزرگ با بيش از 2500 نفر تنها 11.7 درصد از حملات سرقت هويت را به خود اختصاص داده است.

رايج ترين نوع فايل پيوستي در اين ماه فايل هاي با پسوند .txt با 32.2 درصد بوده است و پس از آن فايل هاي با پسوند .doc با 29.7 درصد قرار دارد. فايل هاي اجرايي با پسوند .exe با 17.3 درصد در مكان سوم قرار گرفته است. در مجموع نرخ حملات سرقت هويت در ماه اوت كاهش داشته است و يك ايميل از هر 1905 ايميل حاوي لينك سرقت هويت بوده است.

آسيب پذيري ها

در ماه اوت تعداد آسيب پذيري هاي افشاء شده كاهش يافته است و از 579 آسيب پذيري افشاء شده در ماه ژوئيه به 348 آسيب پذيري افشاء شده رسيده است.

در ماه اوت 11 آسيب پذيري zero-day شناسايي شد كه شش آسيب پذيري مربوط به سيستم هاي كنترل صنعتي و دو آسيب پذيري مربوط به سيستم عامل OS X بوده است.

بدافزار

در اين ماه بيش از 46.6 ميليون بدافزار جديد شناسايي شده است. اگرچه اين ميزان نسبت به ماه ژوئيه كاهش يافته است اما هم چنان بيش از ميانگين دوازده ماه گذشته و بالاي 41.5 ميليون مي باشد.

در اين ماه سهم ترافيك ايميل حاوي بدافزار افزايش يافت و يك ايميل از هر 252 ايميل حاوي بدافزار بوده است.


تلفن همراه

در ماه اوت بدافزار جديدي براي تلفن همراه شناسايي نشد.


به طور متوسط 44 گونه بدافزار اندرويد در هر خانواده بدافزار در ماه اوت كشف شده است.


هرزنامه و بات نت ها

نرخ ايميل هاي هرزنامه اي در ماه اوت نسبت به ماه ژوئيه افزايش يافته است و با 2.4 درصد افزايش به 52.5 درصد رسيده است.

منابع:

http://www.symantec.com/


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 21 مهر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0