فا

‫ گزارش امنيتي مايكروسافت از نيمه اول 2015 (قسمت دوم)

شماره: IRCRE201511208

تاريخ: 94/09/08

مايكروسافت در گزارش امنيتي هوشمند خود به آسيب پذيري­هاي نرم افزاري، كدهاي سوء استفاده كننده از آسيب پذيري­هاي نرم افزاري، نرم افزارهاي ناخواسته و خرابكار و نشت­هاي امنيتي در نرم افزارهاي خود و نيز نرم افزارهاي ساير توليد كنندگان پرداخته است. اين گزارش با توجه به تحليل­هاي امنيتي در مورد سال­هاي گذشته و با تمركز بر نيم سال اول 2015 تهيه شده است. در ادامه، قسمت دوم اين گزارش را مطالعه مي‌كنيد.

بدافزارها

اطلاعات موجود در اين بخش در نتيجه دور سنجي دادهها از بيش از يك ميليارد كامپيوتر در سراسر دنيا به دست آمده است.

نرخ سراسري آلودگي

جدول زير نشان دهنده موقعيت مكانهايي است كه بيشترين گزارش تشخيص بدافزارهاي كامپيوتري را توسط محصولات ضد بدافزار مايكروسافت در نيم سال اول 2015 داشته اند.

به طور كلي نرخ تشخيص و نرخ آلودگي در نيم سال اول 2015 كمي كاهش يافته است. كشورهاي هند، فرانسه، تركيه، انگلستان، مكزيك و كانادا كمترين افزايش نرخ آلودگي را داشتند. در مجموع نرخ تشخيص و آلودگي در اين نيم سال ثابت مانده است.

طبقه بندي تهديدات

شكل زير نرخ تشخيص طبقه بندي ها ي قابل توجه تهديدات را در سه ماهه سوم 2014 تا سه ماهه دوم 2015 نشان مي دهد.

در نيم سال اول 2015، نرخ تشخيص در اغلب دسته هاي بدافزاري ثابت مانده و يا كاهش داشته است. در رده تروجان ها، به دليل افزايش در تهديدات خانواده Win32/Peals، Win32/Kilim و Win32/Skeeyah افزايش 4.5 درصدي ديده مي شود.

خانواده تهديدات

در شكل زير فهرست ده خانواده بدافزاري برتر را كه در نيم سال اول 2015 توسط محصولات ضد بدافزاري مايكروسافت بر روي رايانه ها كشف شده اند، نشان داده شده است.

نرخ تشخيص بدافزار براي رايانه هايي كه مبتني بر دامنه هستند و رايانه هايي كه به دامنه متصل نيستند در شكل زير نشان داده شده است.

مطالب مرتبط:

گزارش امنيتي مايكروسافت از نيمه اول سال 2015 (قسمت اول)

منابع:

http://www.microsoft.com/


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 3 آذر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0