فا

‫ راهنماي جامع امن سازي سيستم عاملcentos( بخش دوم )

راهنماي جامع امن سازي سيستم عاملcentos( بخش دوم )

یکی از اصول پذیرفته شده در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات، امنیت لایه‌ای یا دفاع در عمقاست. براساس این اصل بایستی امنیت را در لایه‌های مختلف شبکه پیاده‌سازی نمود. این امر موجب می‌شود که اگر یک لایه امنیتی با مشکل مواجه شد، هنوز لایه‌های دیگر قادر به تأمین امنیت باشند.

امن‌سازی خود سیستمعامل (صرفنظر از سایر لایه‌های حفاظتی مانند به‌کارگیری انواع برنامه‌های کاربردی ضد بدافزار، به‌روزرسانی مداوم و ...) یکی از لایه‌های مهم امنیتی است که متأسفانه اغلب مورد فراموشی واقع می‌گردد. بدون تردید یک کامپیوتر با سیستمعامل لینوکس بسیار امنتر از همان کامپیوتر با سایر سیستمعاملها مخصوصاً ویندوز خواهد بود. نکته مهم این است که همیشه برای رسیدن به یک سطح خوب امنیتی حتماً لازم نیست از نرمافزارهای امنیتی و تکنیکهای خاص استفاده گردد. گاهی اوقات آسان ترین راهها برای کسب امنیت، آنهایی هستند که به آسانی فراموش میشوند.

مستند حاضر، راهنمایی جامع و کاربردی جهت امن‌سازی سیستمعامل Cent OSاست که در آن به تفصیل و با ذکر جزئیات به موضوع پرداخته شده است. جزئیات امن‌سازی به‌گونه‌ای بیان شده که هم مراحل نصب جدید سیستم‌عامل و هم مراحل امن‌سازی یک سیستم‌عامل نصب شده و در حال کار را پوشش دهد. علاوه‌بر آن، این مستند شامل جزئیات نحوه بررسی وضعیت امنیتی سیستم‌عامل نیز هست.

برای دانلود مطلب بطور کامل کلیک نمایید


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 بهمن 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0