فا

‫ عدم پشتيباني گوگل كروم از سيستم عامل هاي قديمي در سال 2016

عدم پشتيباني گوگل كروم از سيستم عامل هاي قديمي در سال 2016

در تاريخ ۸ آوريل ۲۰۱۴ شركت مايكروسافتپشتيباني خود از ويندوزXP را پايان داد. پس از اين تاريخ كامپيوترهايي كه روي آن‌ها ويندوزXP در حال اجرا باشد، وصله‌هاي امنيتي دريافت نخواهندكرد و با آسيب‌پذيري‌هاي امنيتي حياتي‌اي روبرو خواهند بود. در سطح سيستم‌عامل، كامپيوترهايي كه ويندوزXP روي آن‌ها اجرا مي‌شود در خطر آلودگي توسط بدافزارها و ويروس‌ها هستند درنتيجه ايجاد محيطي امن براي مرورگر كروم روز به روز سخت‌تر مي‌شود. به همين دليل است كه استفاده از يك سيستم‌عامل امن به طور اكيد توصيه مي‌شود.
امروزه ميليون‌ها نفر همچنان از سيستم‌عاملXP استفاده مي‌كنند.درصورتي كه اين افراد نمي‌توانند سيستم‌عامل خود را تغيير دهند، بهتر است از مرورگري به روز رساني شده استفاده كنند تا بتوانند امنيت بهتري داشته باشند. در سال 2013 گوگل كروم اعلام كرد تنها تا ماه آوريل 2015 به پشتيباني از اين مرورگر در XP ادامه خواهد داد و پس از آن هيچ به روز رساني براي آن منتشر نخواهد كرد. اما اين مهلت تا آوريل 2016 تمديد شد.
علاوه بر ويندوزXP، ويندوزvista، OS X 10.6، OS X 10.7 و OS X 10.8 نيز ديگر توسط كروم پشتيباني نمي‌شوند. تمامي اين سيستم‌عامل‌ها به جز Vista كه تا آوريل 2017 مورد پشتيباني مايكروسافت خواهد بود، ديگر توسط مايكروسافت و اپل پشتيباني نمي‌شوند و داراي مشكلات امنيتي فراواني هستند. براساس آمارگيري‌هاي انجام شده، 11.68 درصد از كاربران رايانه‌هاي شخصي هنوز از ويندوزXP استفاده مي‌كنند، اين در حالي است كه كاربران Vista تنها 1.74 درصد و كاربران نسخه‌هاي قديميOS X كمي بيشتر از 1 درصد از اين جمعيت را تشكيل مي‌دهند.
خوشبختانه هنوز هم مرورگرهايي وجود دارند كه از اين سيستم‌عامل‌ها پشتيباني كنند، مانند مرورگر فايرفاكس كه هنوز برنامه‌اي براي عدم پشتيباني ويندوزهايXP و vista ندارد. پس بهتر است در صورتي كه از اين سيستم‌عامل‌ها استفاده مي‌شود، مرورگر به فايرفاكس تغيير داده شده و از نسخه‌هاي به روز آن استفاده شود تا مشكلات امنيتي كمتري پيش آيد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 13 بهمن 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0