فا

‫ به روز رساني امنيتي Firefox

شماره: IRCNE200904151

موزيلا روز سه شنبه اول ارديبهشت ماه، Firefox 3 را به روزرساني كرد. در به روز رساني فوق 12 آسيب پذيري امنيتي، شامل 4 آسيب پذيري امنيتي مهم، برطرف شده اند.

در سومين به روز رساني امسال موزيلا، دو آسيب پذيري مهم مربوط به موتور مرورگر Firefox 3 و دو آسيب پذيري مربوط به موتور جاوااسكريپت برطرف شده اند. موزيلا سه شنبه اول ارديبهشت ماه در راهنمايي امنيتي خود آورده است:

توسعه دهندگان نرم افزار موزيلا، چندين ايراد مربوط به ثبات و پايداري را در موتور مرورگر و همچنين در ديگر محصولات موزيلا، تشخيص داده و برطرف كرده اند. برخي از اين ضعفها، تحت شرايط خاصي منجر به خرابي حافظه شده و ما احتمال مي دهيم حداقل تعدادي از آنها قابليت سوء استفاده را براي اجراي كد دلخواه داشته باشند.

به روزرساني هاي مربوط به ويندوز، Mac OS X و لينوكس بر روي وب سايت موزيلا قابل دسترسي است. كاربران Firefox 3 در 48 ساعت آينده به صورت خودكار به روز رساني را دريافت خواهند كرد. در صورت فعال نبودن به روز رساني خودكار، براي دريافت دستي به روز رساني مي توان از گزينه Check for Updates در منوي Help استفاده كرد.

موزيلا خود را براي عرضه چهارمين نسخه بتاي مرورگر Firefox 3 آماده مي كند. چهارمين بتا، نام يك نسخه جديد را دريافت كرده است و با نام Firefox 3.5 عرضه خواهد شد. تغييراتي كه در اين نسخه انتظار اعمال آنها مي رود، عبارتند از: اجراي سريعتر برنامه هاي مبتني بر وب جاوااسكريپت، اضافه شدن وضعيت مرور اختصاصي، پشتيباني محلي از فناوري JSON(JavaScript Object Notation) براي تبادل داده بين سرورها و مرورگرها و همچنين قابليت صوتي و تصويري درون ساخت جهت عبور از فلش يا ديگر فناوري هاي مولتي مديا.

در ماه مارس، شركت امنيتي Secunia در گزارشي اعلام كرد كه در سال گذشته، موزيلا به تنهايي بيشتر از مجموع IE، Safari و Opera داراي آسيب پذيري امنيتي بوده ولي سريعتر از مايكروسافت به اصلاح نقصهاي امنيتي خود پرداخته است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 2 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0