فا

‫ ضدويروسهاي تقلبي، سلاح جديد كلاهبرداران

شماره: IRCNE200903113

بنابر گزارش منتشر شده توسط شركت Finjan، كلاهبرداران اينترنتي تجارت جديد و پرسودي را آغاز كرده اند. آنها كاربران را از سايتهاي قانوني به سايتهايي هدايت مي كنند كه سعي دارند تا ضدويروس قلابي بر روي سيستم قرباني نصب كنند.

مركز تحقيقات كدهاي خطرناك Finjan به سروري براي مديريت ترافيك در اوكراين برخورد كرده است كه كلاهبردارن اينترنتي در آن سرور اطلاعات هدايتهاي انجام شده از سرورها و سايتهاي قانوني هك شده به سايتهاي ضدويروس قلابي آنها ثبت مي گردد.

معمولا اين ضدويروس قلابي ابتدا پيغامي مبني بر آلوده بودن سيستم را به كاربر ارائه كرده و سپس پيشنهاد فروش ضدويروس خود را عرضه مي كند. در يك حمله موفق انتهاي كار به دريافت اطلاعات كارت اعتباري قرباني مي انجامد در حالي كه هيچ نرم افزار قانوني و مفيدي نيز دريافت نكرده است.

بنابه گزارش Finjan، اعضاي شبكه مذكور كه سايتهاي قانوني را هك كرده و مورد سوء استفاده قرار داده اند، براي هر هدايت موفق به سايتهاي ضدويروس قلابي 9.6 سنت دريافت مي كنند. بنابر تحقيقات انجام شده، طي 16 روز متوالي كه محققان Finjan در حال نظارت و بررسي بوده اند، 1.8 ميليون كاربر يكتا به اين نرم افزار قلابي هدايت شدند و در نتيجه به ازاي هر روز 10800 دلار نصيب اعضاي اين شبكه شده است.

همچنين Finjan كشف كرده است كه بين 7 تا 12 درصد از كاربران اين نرم افزار قلابي را بر روي سيستم خود نصب كرده اند و 1.79 درصد نيز 50 دلار براي آن پرداخته اند.

محققان Finjan گفته اند كه درباره چگونگي هك شدن سايتهاي قانوني مطمئن نيستند. اما زماني كه آنها موفق به اين كار مي شوند، با استفاده از تكنيكهاي بهينه سازي براي موتورهاي جستجو، رتبه اين سايتها را به ازاي كلات معمول مورد جستجو ارتقاء مي دهند تا ترافيك بيشتري را به سمت اين سايتها هدايت كنند. كاربران نيز كه اين سايتهاي را در صفحات اول جستجوي خود مي يابند، فريب خورده و از طريق آن سايتها به ضدويروس قلابي هدايت مي شوند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 3 فروردین 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0