فا

‫ آنتي ويروس مبتني بر ابر

شماره: IRCNE200904163

به علت تب داغ Conficker، موضوع امنيت يكي از دغدغه هاي اصلي كاربران ويندوز است. شركت امنيتي پاندا كه توليد كننده Panda Internet Security و Panda Antivirus است، يك آنتي ويروس جديد را كه تا به حال مشابهي نداشته معرفي كرده است. اين آنتي ويروس براي ابرها طراحي شده است. آنتي ويروس ابر پاندا با نام Panda Cloud Antivirus كه سه سال توليدش طول كشيده است، امنيت بيشتري را براي كاربران اين فناوري جديد به ارمغان مي آورد. در حال حاضر نسخه بتاي آنتي ويروس مذكور در دسترس است ولي پاندا اعلام كرده كه قصد دارد نسخه اصلي را براي استفاده هاي شخصي به صورت رايگان در اختيار كاربران قرار دهد.

برنامه آنتي ويروس مذكور از فناوري محاسبات ابري متعلق به پاندا استفاده مي كند كه آن را هوش جمع آوري ياCollective Intelligence نامگذاري كرده اند و براي جمع آوري و تشخيص ويروسها، بدافزارها، روتكيتها و هيوريستيكها از آن استفاده مي شود. اين ابزار با استفاده از اطلاعات ميليونها كاربر پاندا در زمان كوتاهي بدافزارها را تشخيص مي دهد و مي تواند آنها را در كمتر از 6 دقيقه طبقه بندي كرده و توانايي رسيدگي به 50000 نمونه جديد در هر روز را دارد. آنتي ويروس ابري، تهديدها را به دو دسته قابل اجرا كه بايد فوري رسيدگي شوند و غير قابل اجرا كه داراي اولويت كمتري هستند طبقه بندي مي كند و از اين طريق به آنها رسيدگي مي كند.

بنا بر اظهارات مدير تحقيقاتي پاندا، شركت مزبور در عوض تبادل داده با كاربران به منظور غني سازي پايگاه داده آنتي ويروس، تصميم به ارائه رايگان اين محصول جديد گرفته است.

برنامه آنتي ويروس ابري نيازمند 50 مگا بايت حافظه سخت و 17 مگا بايت RAM در زمان اجرا است و براي ويندوز XP و ويندوز ويستا اجرايي شده است. همچنين قابليت تطابق با ويندوز 7 را نيز دارا است. احتمالاً پاندا در اواخر تابستان امسال نسخه آزمايشي را كنار گذاشته و نسخه اصلي را منتشر خواهد كرد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 9 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0