فا

‫ اصلاحيه پيش از موعد فايرفاكس

شماره: IRCNE200903120

فايرفاكس چهارشنبه گذشته پنجم فروردين ماه اعلام كرد كه اصلاحيه مربوط به حفره امنيتي كشف شده در مسابقه هكرها را روز اول آوريل منتشر خواهد كرد، اما اين اصلاحيه زودتر از انتظار منتشر شده است و نه تنها حفره امنيتي مذكور، بلكه يك حفره امنيتي مهم ديگر را نيز پوشش مي دهد. اين اصلاحيه در قالب يك به روزرساني امنيتي در نسخه 3.0.8 اين مرورگر ارائه شده است.
دو حفره امنيتي كه در اصلاحيه مزبور برطرف گرديده، بسيار مهم ارزيابي شده اند. يكي از اين حفره ها توسط يك دانشجوي 25 ساله آلماني در مسابقه هكرها كشف شده است. وي كه خود را با نام مستعار Nil معرفي كرده است، در مسابقه Pwn2Own در ونكوور كانادا توانست مرورگرهاي فايرفاكس و safari را بر روي سيستم عامل Apple و همچنين مرورگر IE8 را بر روي سيستم عامل ويندوز 7 هك كرده و به ازاي هك كردن هر مرورگر 5000 دلار جايزه دريافت كند.
آسيب­ پذيري مهم ديگري كه در اين اصلاحيه به آن پرداخته شده است روز چهارشنبه هفته گذشته بر روي وب سايت milwOrm.com انتشار عمومي پيدا كرد. وب سايت مذكور اطلاعات مربوط به سوء استفاده هاي امنيتي رايانه اي را منتشر مي كند. اين آسيب­ پذيري به فرد مهاجم امكان از كار انداختن فايرفاكس را با استفاده از يك كد خرابكارانه XSL كه بر روي يك وب سايت پنهان سازي شده است، مي دهد. فرد مهاجم با سوء استفاده از اين ازكارافتادگي قادر است كد دلخواه خود را بر روي رايانه قرباني اجرا كرده و مخفيانه به نصب نرم افزارهاي غيرقانوني بپردازد.
همه كاربران فايرفاكس كه از سيستم عاملهاي متفاوتي استفاده مي كنند لازم است به روز رساني فوق را براي سيستم عاملهاي ويندوز، مك اينتاش و لينوكس دريافت و نصب كنند چرا كه به گفته موزيلا آسيب­ پذيري اصلاح شده بر روي همه سيستم عاملها اثر مي گذارد.

اخبار مرتبط:

كاربران فايرفاكس منتظر باشند


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 فروردین 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0