فا

‫ كمي آرامش با نسخه جديد ISA Server

شماره: IRCNE200902056

تاريخ: 19/11/87

در نسخه بتاي 2 TMG، مايكروسافت امكانات آنتي بدافزار و بازرسي SSL را به نرم افزار مذكور اضافه كرده و همچنين خدمت محافظت لايه لبه (Edge Protection Service) را براي آخرين سيستم عاملش يعني ويندوز 7، ارائه داده است. قابل ذكر است كه ISA Server سابق به TMG يا Threat Management Gateway تغيير نام داده است.

بنابر اظهارات Bill Jensen مدير توليد TMG، نسخه بتاي 2 TMG براي كارمنداني طراحي شده است كه مايلند با خيال راحت به گشت و گذار در وب بپردازند. مايكروسافت يك آنتي بدافزار را در درون TMG تعبيه كرده است كه فايلهاي آلوده را شناسايي كرده و از دسترسي آنها به شبكه جلوگيري مي كند. همچنين يك خدمت بازرسي شبكه يا ممانعت از ورود بدون مجوز را ارائه داده است كه ويروسها و كدهاي خرابكار را از روي امضا يا رفتارشان تشخيص داده و بلوكه مي كند.

همچنين نرم افزار فوق امكان مانيتور كردن ترافيك SSL را براي شركتها فراهم مي كند، به اين ترتيب كه ابتدا ترافيك را رمزگشايي كرده و كد را جهت يافتن بدافزارها بازرسي مي كند. سپس دوباره آن را رمزگذاري كرده و ارسال مي كند. البته مي توان براي بازرسي و مانيتور كردن ترافيك، استثناءهايي را در نظر گرفت. براي مثال اگر يك مدير مايل نباشد ترافيك SSL بين وب سايت حساب بانكي اش و شبكه دفتر كارش بازرسي شود، مي تواند از امكان استثناءها استفاده كند.

مايكروسافت قصد دارد در آينده امكان فيلتر كردن URL ها را نيز به TMG اضافه كند تا مديران شبكه بتوانند دسترسي كارمندان به سايتهاي حاوي بدافزار يا سايتهاي غيراخلاقي يا هر سايت غيرمجاز ديگر از نظر شركت را محدود كنند.

وراي امكانات جديد TMG، تغيير اساسي آن نسبت به نسل پيشينش يعني ISA Server، سازگاري آن با سرورهاي 64 بيت است. در واقع اين مهاجرت دست مايكروسافت را در توسعه نرم­افزار مذكور بسيار باز كرده و به آن اجازه مي دهد تا با استفاده از حافظه بيشتر و پردازنده هاي قويتر، بازرسي را در لايه هاي عميق تري انجام دهد. درضمن نسخه جديد TMG با Forefront Security for Exchange مجتمع شده است. نرم افزار فوق در نيمه دوم سال 2009 در دسترس عموم قرار مي­گيرد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 19 بهمن 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0