فا

‫ سرقت اطلاعات از دستگاه هاي كپي

شماره: IRCNE201005751

در تحقيقي كه شبكه خبري CBS News در ماه گذشته انجام داده، فاش شده است كه تقريباً همه دستگاه هاي كپي ديجيتالي كه بعد از سال 2002 ساخته شده اند، يك تصوير از فايل هايي را كه كپي گرفته شده، اسكن شده و يا از طريق دستگاه ايميل شده اند را بر روي ديسك سخت داخلي خود نگاه مي دارند. متأسفانه اطلاعات مذكور مي توانند به راحتي توسط افراد بدانديش مورد بازيابي قرار گيرند.

در اين گزارش نشان داده شده است كه چقدر ساده مي توان دستگاه هاي كپي استفاده شده در سازمان ها و شركت ها را خريداري كرد و سپس با استفاده از ديسك سخت آن اطلاعات حساس شركت هاي مزبور را بازيابي كرد.

بنا بر گفته رئيس اين تحقيقات، اين ماجرا از آنجايي براي CBS News جالب شد كه اطلاعات خانواده ها و دانش آموزان يك دبيرستان مانند نام، آدرس خانه، شماره تلفن و شماره ملي آنها از روي ديسك سخت دستگاه كپي دبيرستان بازيابي شد. سپس يك متخصص امنيتي همراه با گزارشگر CBS به يك انبار فروش دستگاه هاي كپي دست دوم در نيوجرسي مراجعه كردند كه حاوي 6000 دستگاه آماده فروش بود. آنها به صورت تصادفي چهار دستگاه را انتخاب كرده و خريداري كردند. سپس ديسك سخت دستگاه هاي مذكور را خارج كرده و با استفاده از يك نرم افزار رايگان اينترنتي شروع به دريافت اطلاعات كردند. آنها تنها ظرف 12 ساعت توانستند اطلاعات دستگاه هاي مذكور را بازيابي كنند و در كمال تعجب اطلاعات مربوط به يكي از ايستگاه هاي پليس محلي، نقشه ها و طراحي هاي يك شركت ساختماني همراه با گردش هاي مالي، يك چك 40 هزار دلاري، اطلاعات محرمانه مربوط به بيماران همچون نسخه، نتايج آزمايش خون، تشخيص سرطان و غيره را پرينت گرفتند.

كميسيون تجارت فدرال آمريكا، FTC تحقيقاتي رسمي را در اينباره شروع كرده است و از سازندگان دستگاه هاي كپي خواسته است تا فكري اساسي براي حفظ امنيت اطلاعات كاربران بكنند. آنها همچنين خواستار آموزش به كاربران براي پاكسازي اطلاعات، قبل از فروش دستگاه هاي كپي شده اند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0