فا

‫ اخطار به كاربران ويندوزهاي تقلبي ويستا

شماره: IRCNE200902079

در آغاز هفته آينده مايكروسافت يك به روز رساني براي كاربران ويندوز ويستا ارائه خواهد داد كه نسخه­هاي جعلي و كپي اين سيستم عامل را شناسايي مي­كند.

اين به روز رساني كه از اين هفته و از طريق سيستم به روز رساني ويندوز به سراغ كاربران ويندوز ويستا خواهد رفت جديدترين حركت مايكروسافت در راستاي مبارزه اين شركت با شكستن قفل نرم­افزارهاست كه از سال گذشته به صورت جدي آغاز شده است.

روشي كه براي كپي ويندوز ويستا استفاده مي­شود قادر است تكنولوژي تشخيص جعلي بودن اين ويندوز را كه در درون اين سيستم عامل وجود دارد فريب داده و خود را به عنوان يك نسخه قانوني جا بزند. ولي اين به روز رساني جديد، SoftMod را كه يك فعاليت نفوذگرانه است هدف گرفته است. اين فعاليت نفوذگرانه ويندوز ويستا را فريب مي­دهد، طوري كه فكر مي­كند روي سيستمي در حال اجرا است كه سيستم عامل آن در كارخانه نصب و فعال شده است. چرا كه معمولا سازندگان كامپيوترها در كارخانه سيستم عامل را روي سيستمها نصب كرده و زحمت اين كار را از دوش كاربران برمي­دارند. SoftMod مي­تواند براي ايجاد يك bootable CD مورد استفاده قرار بگيرد.

بنا بر اعلام محققين مايكروسافت اين به روز رساني فقط براي كاربران ويندوز ويستا كه زبان اصلي سيستمشان انگليسي است پيشنهاد مي­گردد.

بعد از انجام اين به روز رساني در صورتي كه جعلي بودن ويندوز ويستاي يك سيستم مشخص گردد به كاربر آن هشداري در اين مورد داده خواهد شد و راهنماييهاي لازم براي حل اين مساله به وي اعلام مي­گردد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 8 اسفند 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0