فا

‫ مقابله فيس بوك با بدافزارهاي شبكه اجتماعي

شماره: IRCNE2015062553
تاريخ:04/07 /94
فيس بوك به منظور مقابله با فعاليت هاي خرابكارانه شبكه هاي اجتماعي كسپراسكي را به فهرست شركت هاي ضد بدافزاري اضافه كرد.
فيس بوك ابزاري براي برقراري تماس با افراد در سراسر دنيا است اما شبكه اي براي اشتراك گذاري مطالب با ميليون ها كاربر هدفي وسوسه انگيز براي مهاجمان و افراد خرابكار مي باشد و حملاتي از قبيل تبليغات مخرب، كمپين هاي سرقت هويت و كلاهبرداري ها به وفور در آن اتفاق مي افتد.
هر ساله تعداد تهديدات افزايش مي يابد. امن نگه داشتن كاربران نيازمند تجربه شركت هاي آنتي ويروس و ضد بدافزار است از اين رو شركت فيس بوك چندين سال است كه براي مقابله با اين تهديدات با شركت هايي مانند ESET، F-Secure و ترند ميكرو همكاري مي كند. جديدا فيس بوك محصولات شركت كسپراسكي را به فهرست شركت هاي همكار خود اضافه كرده است تا از خدمات آن نيز بهره مند شود.
شركت فيس بوك اعلام كرد كه در مجموع بيش از دو ميليون كاربر از خدمات پاكسازي بدافزار رايگان استفاده مي كنند.
در استراتژي جديد اين شركت، از تركيبي از سيگنال ها براي كمك به پيدا كردن آلودگي هاي سيستم و پاكسازي بدافزارها استفاده مي شود و قبل از آنكه بدافزار بر روي سيستم فعال شده و هرزنامه يا لينك مخرب ارسال كند، شناسايي شده و حذف مي شود.
حذف بدافزار از منبع پيش از آنكه شانسي براي ارسال و گستردگي بر روي شبكه داشته باشد براي هر دوي كاربر و شركت سودمند است. اگر بدافزاري بر روي سيستمي كه به فيس بوك متصل شده است تشخيص داده شود، ابزار پاكسازي به كاربر پيشنهاد مي شود تا مشكل را برطرف نمايد. اين ابزار در پيش زمينه كار خود را انجام داده و پس از حل مشكل پيامي براي كاربر ارسال مي كند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0