فا

‫ نصب مخفيانه برنامه هاي جاسوسي توسط گوگل

شماره: IRCNE2015062554
تاريخ:04/07 /94
با توجه به يافته هاي Ofer Zelig، شركت گوگل از طريق مرورگرهاي كروم كاربران بدون اطلاع آن ها جاسوسي مي كند. نرم افزار جاسوسي كه به طور پيش فرض در مرورگر كروم فعال شده است مي تواند مكالمات كاربر را ضبط كند و براي سرورهاي گوگل در سراسر دنيا ارسال نمايد.
Ofer Zelig زماني اين مساله را دريافت كه يك LED بر روي رايانه او كه به دوربين متصل بود شروع به چشمك زدن كرد و درنتيجه او تحقيقات خود را شروع كرد. او دريافت اين كد به گونه اي طراحي شده است كه زمان گفتن'OK, Google' توسط كاربر را تشخيص داده و از آن به بعد مرورگر شروع به گوش دادن صحبت هاي كاربر مي كند و از اين طريق پاسخ هاي مناسب از طريق جستجوي صدا را مانند ويژگي جستجوي صوتيAndroid's Google ارائه مي كند.
اگرچه اين امر ممكن است براي كاربران مفيد باشد اما گروه هاي حريم خصوصي مدعي هستند كه اين نرم افزار بدون اجازه كاربر فعال مي شود.
طرفداران كدهاي منبع باز از اين كار گوگل ناراضي هستند كه اين ويژگي شنود را با متغير Chromium منبع باز يكپارچه كرده است.
شركت گوگل اعلام كرد: زماني كه ما ماژول hotword را دانلود مي كنيم آن را فعال نمي كنيم مگر آن كه كاربر استفاده از hotword را انتخاب نمايد. هم چنين اين شركت مسئوليت نصب متغير Chromium را انكار كرد و اعلام كرد كه Chromium محصول گوگل نيست.
توصيه مي شود براي مقابله با اين استراتژي گوگل، كاربران كروم ميكروفون و دوربين دستگاه را غيرفعال نمايند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0