فا

‫ جزئيات جديدي از جاسوس افزار «دينو»

مسعود بيكلريان - سرپرست مركز ماهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاييد وجود جاسوس افزار رايانه اي با نام «دينو» اظهار داشت: تقريبا از يك سال و نيم گذشته اين بدافزار را شناسايي و عملكرد آن را تحليل كرده ايم.

وي با بيان اينكه در اين زمينه اطلاع رساني لازم و اقدامات مربوطه را براي جلوگيري از آسيب به مراكز حساس كشور انجام داده ايم ادامه داد: شناسايي، تحليل و اطلاع رساني از اين بدافزار سايبري به صورت محرمانه از سوي مركز ماهر انجام و به مسئولان گزارش داده شده است.

اين مقام مسئول با تاكيد براينكه وجود اين جاسوس افزار را در ايران تاييد مي كنيم، خاطرنشان كرد: اما مراكزي كه از سوي اخبار منتشره مورد حمله اين جاسوس افزار قرار گرفته اند به هيچ عنوان تاييد نمي شود.

وي با بيان اينكه اين نوع بدافزار از نوع جاسوس افزارهايي مانند استاكس نت است كه براي مقاصد خاص طراحي مي شوند و حملات هدفمند را پي ريزي مي كنند، افزود: ادعاي آسيب رساندن اين بدافزار را به مراكز حساس كشور، تاييد نمي كنيم.

سرپرست مركز ماهر با تاكيد براينكه در اين زمينه جاي نگراني نيست افزود: اقدامات مراقبتي لازم در مورد اين ويروس رايانه اي انجام شده است.

مطالب مرتبط:

شناسايي بدافزار Dinoنظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 13 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0