فا

‫ آسيب پذير بودن كسب وكارهاي استفاده كننده از BYOD

شماره: IRCNE2015072559
تاريخ:04/12 /94
استفاده از دستگاه هاي موبايل و BYOD براي انجام كارهاي شركتي مي تواند داده هاي شركت را در معرض خطر قرار دهد زيرا خط مشي هاي امنيتي لازم و كافي در محل استفاده از اين دستگاه ها رعايت نمي شود.
در تحقيقات صورت گرفته در ماه مي توسط Arlington Research و Acronis مشخص شد، در حالي كه 60 درصد از جمعيت انگلستان از دستگاه هاي شخصي براي كار خود استفاده مي كنند، 40 درصد از شركت ها هيچ خط مشي امنيتي براي ممانعت كاربران از به اشتراك گذاري اطلاعات حساس يا دسترسي به اطلاعات محدود شده ندارند.
بيش از 1000 شركت در اين نظرسنجي شركت كردند و 40 درصد از شركت كنندگان اذعان داشتند كه هيچ خط مشي امنيتي ندارند كه مشخص كند كارمندان بايد چگونه از دستگاه هاي شخصي براي كار استفاده كنند.
دنيل مدل، مدير مهندشي فروش در Acronic گفت: با توجه به پيشرفت تكنولوژي نحوه كار كردن افراد در حال تغيير كردن است. در حال حاضر استفاده از وسائل BYOD براي انجام كارهاي شركت و كار كردن در خارج از سازمان در حال افزايش است. اين روش كار كردن بدون در نظر گرفتن خط مشي هاي امنيتي مناسب و كافي باعث مي شود تا اطلاعات حياتي سازمان ها در معرض خطر افشاء قرار بگيرند و دري به سوي افزايش نشت داده ها باز شود.
بنا به تحقيقات صورت گرفته از هر پنج كارمند، يك كارمند گزارش داده است كه دستگاه شخصي خود را كه اطلاعات حساس شركت بر روي آن قرار داشته گم كرده است.
مدل اظهار داشت كه سازمان ها بايد خط مشي هاي امنيتي را پياده سازي نمايند تا از اطلاعات حساس شركت محافظت كنند و خطر از دست دادن اطلاعات به اشتراك گذارده شده با كارمندان سيار خود را كاهش دهند.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 12 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0