فا

‫ مجرمان اينترنتي زير پوسته موتورهاي جستجو

شماره: IRCNE200905178

شركت امنيتي پاندا روز چهارشنبه هشدار داد كه مجرمان اينترنتي در حال ساختن موتورهاي جستجوي قلابي هستند كه جستجوگران وب را به سمت صفحات شامل بدافزارها هدايت مي­كند.

پيش از اين، افراد مهاجم با استفاده از ايميلهايي كه كدهاي خرابكار به آن پيوست شده بود يا با لينك به وب سايتهاي خرابكار و همچنين با بالا بردن رتبه آن وب سايتها در رتبه بندي موتورهاي جستجو، كار خود را انجام مي­دادند. اما اكنون آنها موتورهاي جستجوي قلابي مي­سازند كه در نتايج جستجوي گوگل نيز ديده مي­شوند.

زماني كه مردم با استفاده از موتورهاي جستجو كلمات معمولي را جستجو مي­كنند، نتايجي كه نمايش داده مي­شود آنها را به سايتهاي ضد اخلاقي هدايت مي­كند كه ظاهرا قصد نمايش ويدئويي را براي كاربر دارد. سپس به كاربر پيشنهاد مي­شود كه نرم افزاري را دريافت و نصب نمايد كه به ادعاي سايت، آخرين نسخه يك نرم افزار نمايش دهنده ويدئو است. ولي اين نرم افزار در حقيقت يك بدافزار است. همچنين جستجو كردن در موتورهاي جستجوي تقلبي، كاربر را به سمت سايتهاي آنتي ويروسهاي تقلبي راهنمايي مي­كند.

بر اساس گزارش شركت پاندا، يكي از اين موتورهاي جستجوي تقلبي حدود 195هزار بازديد داشته است. اين شركت به كاربران توصيه كرد كه براي جستجو در وب، از موتورهاي جستجوي مشهور استفاده نمايند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0