فا

‫ هك شدن سومين وب سايت امنيتي در يك هفته

شماره: IRCNE200902061


نفوذگر رومانيايي
Kaspersky و BitDefender ادعا كرد كه وب سايت F-Secure در هلسينكي را نيز مورد سرقت قرار داده و به اين ترتيب سه وب سايت امنيتي را ظرف يك هفته اخير هك كرده است. وي در وب سايت نفوذگران نوشته است: "F-Secure در مورد حمله هاي تزريق SQL و Cross Site Scripting آسيب­پذير است ولي خوشبختانه اطلاعات حساسي را درز نمي دهد و تنها آمارهايي در مورد فعاليت هاي ويروسي گذشته را لو داده است."

سخنگوي F-Secure اعلام كرده است كه سرور مورد حمله، يك سرور سطح پايين بوده و هم اكنون آن را غير فعال كرده اند. طبق اظهارات وي، اطلاعات حساس يا داده هاي مشتريان بر روي سرور مذكور وجود نداشته و تنها برخي داده هاي آماري براي اهداف بازاريابي بر روي آن قرار داشته اند.

سخنگوي اين شركت در كاليفرنيا در مصاحبه اي تلفني از وقوع چنين سرقت داده اي از يك كمپاني امنيتي اظهار تأسف كرده و اظهار كرده است: "ما به عنوان يك شركت امنيتي بايد از امنيت سرورهاي خود در بالاترين سطح ممكن اطمينان حاصل كنيم."

يادآوري مي كنيم كه يكشنبه همين هفته وب سايت kaspersky و دوشنبه وب سايت Bitdefender توسط همين نفوذگر و از طريق تزريق SQL مورد حمله قرار گرفته بود. kaspersky اعلام كرده بود كه هيچ اطلاعات حساسي در مورد مشتريان سرقت نشده و همچنين BitDefender نيز وب سايت هك شده را مربوط به يكي از شركاي بي نام خود دانسته و به سرقت رفتن هر گونه اطلاعات حساس را منكر شده بود.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 25 بهمن 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0