فا

‫ ديگر نگران AutoRun نباشيد

شماره: IRCNE200902076

حدود يك ماه پيش سازمان Cert در مورد AutoRun حافظه هاي جانبي در ويندوز هشدار داده بود. در هشدار مذكور آمده بود كه اجراي خودكار(AutoRun) به علت وجود يك اشكال در نرم افزار، در ويندوزهاي Xp و ويندوز سرور 2000 و 2003، كاملاً غيرفعال نمي شود و از آنجايي كه غير فعال كردن كامل اين امكان در ويندوز، مانع از گسترش بسياري از بدافزارها از طريق حافظه هاي جانبي مي شود، مشكل مذكور عملاً به انتشار بدافزارها ياري مي رساند. لازم به ذكر است كه يكي از راه هاي انتشار كرم معروف Conficker نيز از طريق AutoRun ويندوز است.

مايكروسافت ديروز 6 اسفند يك به روز رساني را براي اصلاح ايراد فوق منتشر كرده است. طبق اظهارات يكي از كارشناسان مايكروسافت، كاربران حرفه اي قبل از انتشار اين به روزرساني نيز، مي توانسته اند از طريق تنظيم مقدار Windows Registery، به 0xFF اجراي خودكار را غيرفعال كنند. ولي با اين وجود نيز با كليك بر روي ايكون حافظه جانبي در مرورگر ويندوز، AutoRun دوباره فعال مي شد. به روز رساني فوق براي ويندوز ويستا و ويندوز سرور 2008 در ماه جولاي سال گذشته ارائه شده بود.

به روز رساني منتشر شده به AutoRun ويندوز گزينه اي را براي غيرفعال كردن آن اضافه كرده است. به اين ترتيب كاربران براي حفظ امنيت بيشتر مي توانند امكان مذكور را به راحتي غيرفعال كنند و وقتي كه يك حافظه جانبي به رايانه متصل است، مانع از كنترل از راه دور رايانه شوند.

اخبار مرتبط:
ناتواني ويندوز در مقابله با AutoRun عامل انتشار كرم مشهور


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 اسفند 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0