فا

‫ مجرمان سايبري و حملات سطح بالا

شماره: IRCNE2015072562
تاريخ:04/16 /94
در حال حاضر مهاجماني كه دو سال پيش در مجموعه اي از هك هاي سطح بالا شركت هاي اپل، فيس بوك، مايكروسافت و توييتر را هدف قرار داده بودند، پيشرفته شده اند.
تحقيق جديدي كه توسط سايمانتك انجام گرفته است نشان مي دهد، اين گروه كه شركت آن ها "Morpho" ناميده مي شود، مسئول هك هايي هستند كه امنيت شركت هاي بزرگ را به مخاطره انداخته است.
در سال 2013، حملاتي در شركت بزرگ مايكروسافت بواسطه يك آسيب پذيري zero-day افشاء نشده جاوا عليه كارمندان به وقوع پيوست. پيش از آن شركت هاي اپل و فيس بوك هدف اين حملات قرار گرفتند اما در آن زمان اذعان داشتند كه از شبكه آن ها داده اي به سرقت نرفته است اما بدافزارها از روي تعداد نامشخصي از ماشين ها پاك شده است.
هويت اين گروه هم چنان ناشناخته است. با اين وجود در همان زمان اعلام شد كه حداقل 40 شركت در معرض حملات هكرهاي Eastern European قرار گرفته اند و هدف آن ها سرقت اطلاعات حساس بوده است.
بنا به گزارشات پس از حملات سال 2013، اين گروه حدود 49 سازمان مختلف را از بيش از 20 كشور كه اكثرا در اروپا و امريكا قرار داشته اند، هدف حمله قرار داده است.
اين هكرها مي توانند با استفاده از بدافزارهاي دست ساز مانند بدافزار OSX.Pintsized براي سيستم هاي مكينتاش و Backdoor.Jiripbot براي ماشين هاي ويندوز، شركت هاي دارويي، بخش هاي حقوقي و شركت هاي بازرگاني را كه داراي اطلاعات ارزشمند هستند هدف قرار دهند.
با اين سيستم، اين گروه مي تواند حساب هاي كاربري ايميل و سيستم هاي مديريت محتوي كه براي اهداف تجاري استفاده مي شود را مورد حمله قرار دهد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 16 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0