فا

‫ تكنولوژي مبتني بر ليست سفيد در اختيار McAfee

شماره: IRCNE200905193

روز گذشته شركت McAfee اعلام كرد كه در توافقي دو جانبه قرار است شركت Solidcore Systems را كه يك توليد كننده تكنولوژي امنيتي مبتني بر ليست سفيد (whitelist) است خريداري نمايد. McAfee 33 ميليون دلار نقد براي اين معامله مي­پردازد و در صورت رسيدن به اهداف مورد نظر، 14 ميليون دلار ديگر نيز به Solidcore خواهد پرداخت.

تكنولوژي امنيتي مبتني بر ليست سفيد شركت Solidcore، فقط به نرم افزارهاي مقبول و شناخته شده اجازه مي­دهد كه روي سرورها، موبايلها و ساير سيستمهاي كامپيوتري اجرا شوند و به اين ترتيب با ويروسها، كرمها و ساير بدافزارها مبارزه مي­كند. همچنين برخي محصولات Solidcore نيز به كاربران اجازه مي­دهد كه سيستمهاي مورد استفاده در خريد و فروش را محافظت نمايند. اين تكنولوژي در بيش از 40 كشور جهان و توسط بيش از 100 موسسه تجاري و 15000 فروشگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

يك مقام ارشد اجرايي McAfee اظهار داشت: «ما به وسيله Solidcore، بهترين تكنولوژيها را يكجا جمع كرده و سهم فعلي McAfee را از امنيت افزايش خواهيم داد. ما تكنولوژي امنيتي مبتني بر ليست سفيد را با تكنولوژيهاي آنتي ويروس، ضد ابزار جاسوسي، جلوگيري از نفوذ به سيستم و فايروال تركيب كرده، و به مشتريان خود كمك مي­كنيم تا در برابر خطرهاي ناشي از برنامه هاي آسيب پذير و خرابكار دانلود شده توسط كارمندان مقاومتر باشند».

مدير اجرايي Solidcore نيز اظهار داشت كه جمع شدن Solidcore و McAfee، مشتريان را به سطح بالايي از امنيت و يكپارچگي سيستم مجهز خواهد كرد، و به آنها اجازه مي­دهد كه سريعتر و آسانتر نيازهاي خود را برآورده نمايند.

شركت McAfee در سالهاي قبل نيز اقدام به خريد برخي شركتهاي امنيتي كرده بود. سال گذشته شركت Citadel Security، سال 2007 شركت ScanAlert، سال 2006 شركت Prevetsys و سال 2004 شركت Foundstone توسط اين شركت خريداري شده بودند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 26 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0