فا

‫ مشكل امنيتي Google Docs كشف و رفع شد

گوگل يك مشكل امنيتي كوچك در سرويس Google Docs خود پيدا كرده است كه باعث اشتراك دسترسي به بخش كوچكي از فايلهاي اسناد و ارائه­هاي ذخيره شده روي سرويس آنلاين Google Docs مي­گردد.

اين مشكل كه ممكن است باعث گردد كه شما بدون اطلاع خودتان برخي اسنادتان را به اشتراك بگذاريد اكنون رفع شده است. اين به اشتراك گذاري نا آگاهانه فقط به افرادي محدود مي­شود كه قبلا نيز خودتان سندي را با آنها به اشتراك گذاشته باشيد. اين مساله زماني اتفاق مي­افتد كه شما چندين سند يا فايل ارائه را از فهرست اسناد انتخاب كرده و مجوز به اشتراك گذاري آنها را تغيير دهيد. اين مشكل روي فايلهاي اسناد و ارائه­ها تاثير مي­گذارد ولي فايلهاي صفحه گسترده مانند Excel را تحت تاثير قرار نمي­دهد.

گوگل اعلام كرد كه اين مشكل فقط روي 0.05 درصد از اسناد ذخيره شده در سايت تاثير گذاشته است و به آن دسته از كاربران Google Docs كه اين مساله اسناد آنان را تحت تاثير قرار داده نيز هشدارهاي لازم داده شده است.
چنين مشكلاتي ناشي از استفاده از روش «محاسبات ابري» است. در اين روش نرم­افزارهايي مانند مجموعه Office كه در حالت عادي روي كامپيوتر شما قرار دارند، روي يك كامپيوتر سرور قرار مي­گيرند و شما با استفاده از نرم­افزار نصب شده روي سرور، فايلهاي خود را مشاهده و اجرا مي­كنيد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 20 اسفند 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0