فا

‫ ارتقاء ويژگي هاي امنيتي مرورگر گوگل

شماره: IRCNE2015072573
تاريخ:04/28 /94
روز پنج شنبه شركت گوگل اعلام كرد كه ويژگي Safe Browsing را ارتقاء داده است. اين ويژگي به عنوان آخرين لايه دفاعي در برابر جلوگيري از نصب نرم افزارهاي ناخواسته عمل مي كند و بر اساس بررسي پايگاه داده گوگل كه حاوي سايت ها و لينك هاي آلوده است كار مي كند تا تصميم بگيرد كه كدام صفحه ايمن است. اين ويژگي در كروم قرار دارد اما مي تواند در مرورگرهاي ديگر بر روي ويندوز، مكينتاش و لينوكس كار كند.
اگرچه در حال حاضر اين ابزار تنها قادر است از نصب بدافزارها و حملات سرقت هويت جلوگيري كند اما به زودي براي كاهش نصب نرم افزارهاي "piggybacked"، تبليغ افزارها و نوارابزارهاي مرورگر و برنامه هاي جاسوسي بر روي ترافيك اينترنت به كار گرفته مي شود.
نرم افزارهاي ناخواسته از منابع مختلفي بر روي صفحات وب توزيع مي شوند و در بسياري از موارد ويژگي Safe Browsing در مرورگر به عنوان آخرين لايه دفاعي است.
اين غول جستجو نيز خط مشي نرم افزارهاي ناخواسته را براي كمك به كاربران منتشر كرده است تا كاربران بدانند كه چه نوع برنامه ها و نرم افزارهايي ايمن هستند. نرم افزارهايي كه اين قواعد را نقض كنند به طور بالقوه مضر مي باشند و بايد راه هايي براي مقابله با آن ها در نظر گرفت.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 30 تیر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0