فا

‫ مجلس انگليس هم قرباني Conficker شد

شماره: IRCNE200903118

تصور عامه بر اين است كه دولت انگليس داراي يكي از بهترين، بزرگترين و قويترين تيمها و برنامه هاي امنيتي است ولي بر خلاف انتظار عموم اين دولت هم مشكلات امنيتي خاص خود را دارا است.

بر اساس پستي كه در وب سايت Dizzythinks.net منتشر شده است، شبكه رايانه اي مجلس انگليس توسط كرم مشهور Conficker آلوده شده است. Rik Ferguson ، محقق شركت Trend Micro، كه نويسنده اين خبر است در وبلاگ خود از مجلس انگليس پرسيده است كه چگونه مجلس اجازه داده اين كرم مشهور به شبكه اش نفوذ كرده و رايانه ها را آلوده كند. همچنين به آنها پيشنهاد داده است كه اگر از پس پاكسازي شبكه خود بر نمي آيند شركت مذكور حاضر است به صورت رايگان اين كار را براي ايشان به انجام برساند.

كرم Conficker رايانه هايي را هدف قرار مي دهد كه داراي يك نقص امنيتي در سيستم عامل ويندوز هستند. البته مايكروسافت يك اصلاحيه امنيتي را براي آسيب پذيري مزبور در ماه اكتبر سال گذشته منتشر كرده است. همين نكته باعث آبروريزي تيم امنيتي مجلس انگليس شده است زيرا از نصب اصلاحيه بر روي رايانه هاي شبكه و با توجه به خطر بالاي اين نقص امنيتي اطمينان حاصل نكرده اند.

در ايميلي كه از طرف مجلس انگليس خطاب به كاربران شبكه اش ارسال شده است آمده است:

" شبكه مجلس انگليس توسط ويروسي به نام Conficker آلوده شده است. اين ويروس باعث كند شدن شبكه و همچنين قفل شدن بعضي از حسابهاي كاربري شده است. ما همچنان در حال همكاري با شركاي خود براي از بين بردن اين آلودگي هستيم و نياز داريم تا رايانه هاي آلوده را به سرعت پاكسازي كنيم.

ما همه شبكه را بازبيني مي كنيم و هر تجهيزاتي را كه توسط ويروس مزبور آلوده شده باشد شناسايي كرده و با شما تماس مي گيريم تا مطمئن شويم كه تجهيزات آلوده پاكسازي شده يا از شبكه خارج شده اند و همچنين اطمينان حاصل كنيم كه نرم افزار مناسب بر روي آنها نصب شده است تا از آلودگي مجدد پيشگيري به عمل آيد."

نويسنده خبر قضيه آلودگي ويروسي مجلس انگليس را شروع جنگ آرماگدون يا جنگ آخرالزمان دانسته است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 8 فروردین 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0