فا

‫ فيلمسازي McAfee

شماره: IRCNE200905209

شركت امنيتي McAfee يك فيلم آنلاين شش قسمتي ساخته است كه جنگ دائمي بين هكرها و متخصصان امنيتي را به نمايش مي گذارد. در اين فيلمها داستان يك قرباني كه از مجرمان اينترنتي آسيب ديده پر رنگ تر از بقيه نشان داده شده است. قسمتهاي مختلف اين فيلم مستقل از يكديگر بوده و تمركز آنها بر روي داستانهاي پيچيده اي از كاربران عادي اينترنت است كه كارهاي معمول را در اينترنت انجام مي دهند و قرباني حملات وحشتناك مجرمان بي رحم اينترنتي مي شوند.

مدير بازاريابي McAfee در مورد علت ساخت اين فيلمها مي گويد:

" مردم روزانه مورد هجوم سيلي از ايميل ها و هرزنامه هاي مشكوك قرار مي گيرند ولي معمولاً آنها را به عنوان چيزهاي بي آزار و نه تهديدات واقعي در نظر مي گيرند. ما يك فيلم مبتني بر وب را توليد كرده ايم كه جرايم اينترنتي را به صورت واقعي به مردم نشان داده و به آنها مي فهماند كه به چه دليل بايد مراقبتهاي لازم را در اينترنت به انجام رسانند. زماني بود كه هكرها گروه كوچكي را تشكيل مي دادند و براي به دست آوردن شهرت به چندين رايانه محدود نفوذ پيدا مي كردند ولي در حال حاضر هك براي پول تبديل به يك صنعت تمام عيار شده است و به آن نام H*Commerce را داده اند. تنها در دو سال گذشته آمريكاييها 8.5 ميليارد دلار را در جرايم اينترنتي از دست داده اند. كاربران اينترنت بايد از خطراتي كه تجارت آنلاين در آستين دارد آگاه باشند و ما فكر مي كنيم كه نشان دادن داستانهاي واقعي از قربانيان براي مردم آموزنده باشد."

شش قسمت فيلم مذكور مفاهيم پايه جرايم اينترنتي را پوشش مي دهند و با اضافه كردن عنصر واقعيت به آنها تأثيرگذاري فوق العاده اي پيدا كرده اند. تكنيكهاي نشان داده شده در فيلمها چيزهايي است كه امروزه توسط مجرمان اينترنتي در حال استفاده مي باشند. فيلمهاي مذكور حرف چنداني براي متخصصان امنيتي ندارند ولي براي مردم عادي يا كساني كه تخصص كمتري در مسائل امنيتي دارند، بسيار مفيد است.

براي ديدن قسمت اول اين فيلم مي توانيد به آدرس زير مراجعه فرماييد:


http://www.stophcommerce.com


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 3 خرداد 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0