فا

‫ FBI هم در امان نيست

شماره: IRCNE200905217

سازمان FBI آمريكا خبر غيرفعال سازي شبكه غير محرمانه متصل به اينترنت خود را تأييد كرد ولي گزارشي مبني بر عدم توانايي در ارسال ايميلهاي بين سازماني را تكذيب كرد. اين اتفاق در پي نفوذ يك ويروس به شبكه اين سازمان رخ داده و موجب اختلال در سرويس ايميل مبتني بر وب اين سازمان شده است.

سازمان FBI اطلاعيه اي به شرح زير در اين مورد منتشر كرده است:

"FBI در يك اقدام پيشگيرانه شبكه خارجي غير محرمانه خود را مسدود كرده است. بعد از 48 ساعت تحقيق و بررسي موضوع و كاهش خطرات احتمالي، ترافيك ايميل به شبكه خارجي غيرمحرمانه برگردانده خواهد شد. همچنين FBI كاربران شبكه خارجي غير محرمانه را تا اطلاع ثانوي از ارسال و دريافت پيوستهاي ايميل منع مي كند، زيرا لازم است به متخصصان امنيتي خود فرصت كافي را براي بررسي پيوستهايي كه به شبكه مذكور ارسال شده اند، بدهد و با اطمينان از مشخص شدن منبع مشكل ايجاد شده، خطرات احتمالي را كاهش دهد."

سخنگوي FBI در اظهارنظري در اين مورد عنوان كرده است:

"ما مي توانيم به هر كسي ايميل بزنيم و ... به اينترنت نيز دسترسي داريم. ما همچنين يك سيستم ايميل ايمن داريم كه همه 400 دفتر FBI در سراسر آمريكا و 60 دفتر خارج از كشور به آن متصل هستند."

كارمندان FBI مي توانند با استفاده از شبكه داخلي كه داراي امنيت بيشتري است به تبادل ايميل بپردازند ولي يكي از منابع آگاه FBI مي گويد كه بسياري از افراد از شبكه غيرمحرمانه استفاده مي كنند، با اين وجود شبكه مذكور در طي يك هفته گذشته غيرفعال بوده است و همچنان براي برخي از كاربران غيرفعال مي باشد.

سازمان FBI جزئيات بيشتري را در اين مورد منتشر نكرده است ولي به نظر مي رسد مهاجمان از طريق ارسال پيوستهاي ايميل آلوده و حاوي كد خرابكار به شبكه مذكور نفوذ كرده اند.


اخبار مرتبط:

ويروس ناشناخته در شبكه FBI و US Marshal


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 10 خرداد 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0