فا

‫ افزايش لينكهاي خرابكار در Twitter و گوگل

شماره: IRCNE200906230

شركت امنيتي PandaLabs گزارش داد، كلاهبرداران اينترنتي كاربراني را كه در Twitter و Google به دنبال موضوعات محبوب مي گردند، هدف قرار داده و آنها را از اين طريق به وب سايتهايي با پيغام هاي امنيتي جعلي هدايت مي كنند. البته اين تكنيك روش جديدي محسوب نمي شود ولي به نظر مي رسد به سرعت در گوگل در حال گسترش است و مشخصاً در Twitter بسيار موفق بوده است، زيرا در Twitter لينكها خيلي سريع و راحت به اشتراك گذاشته مي شوند و مردم اغلب بدون فكر و فوراً بر روي لينكها كليك مي كنند.

همچنين محققان PandaLabs وب سايتهاي خرابكاري را كشف كرده اند كه جزء اولين وب سايتهاي پيدا شده توسط گوگل در نتيجه جستجوي كلمات Microsoft و Project Natal بالا مي آيند. وب سايتهاي خرابكار مذكور هشدارهاي جعلي را مبني بر آلوده شدن رايانه كاربر نمايش مي دهند و از اين طريق هم آنتي ويروس هاي جعلي را به كاربران مي فروشند و هم واقعاً رايانه قرباني را آلوده مي سازند.

محققان در مورد كلمات مورد جستجوي محبوب ديگري نيز تحقيق كرده اند و 16000 لينك خرابكار را در نتيجه جستجوي "YouTube" و 10500 لينك خرابكار ديگر را نتيجه جستجوي France و Airline Crash پيدا كرده اند. همچنين هزاران لينك خرابكار در نتيجه جستجوي كلمات محبوب ديگر نيز پيدا شده است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 18 خرداد 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0