فا

‫ خطر در كمين گوشي هاي اندرويد

شماره: IRCNE2015072581
تاريخ:05/06 /94
يك شركت امنيتي ادعا مي كند يك آسيب پذيري را در دستگاه هاي اندرويد كشف كرده است كه مي تواند اغلب دستگاه هايي كه در حال اجراي سيستم عامل محبوب اندرويد هستند را با خطر مواجه كند.
اين آسيب پذيري در ابزار باز پخش مديا تعبيه شده در اندوريد با نام Stagefright قرار دارد. هكرهاي خرابكار مي توانند با ارسال يك پيام متني ساده به دستگاه اندرويد، كنترل كل دستگاه را در اختيار بگيرند و اطلاعات آن را از قبيل شماره كارت اعتباري يا اطلاعات شخصي را به سرقت ببرند.
شركت امنيتي Zimperium اعلام كرد كه در حال حاضر سوء استفاده از آسيب پذيري مذكور گزارش نشده است اما 95 درصد از دستگاه هاي اندرويد نسبت به آن آسيب پذير هستند. اين شركت آسيب پذيري مربوط به Stagefright را مادر تمامي آسيب پذيري هاي اندرويد ناميده است.
شركت Zimperium اين آسيب پذيري را در ماه آوريل شناسايي كرده است و فورا به شركت گوگل اطلاع داده است.
سخنگوي گوگل اظهار داشت: امنيت كاربران اندرويد براي ما اهميت دارد و متخصصان در حال آماده سازي اصلاحيه براي اين مشكل هستند. اكثر دستگاه هاي اندرويد از جمله نسخه هاي جديدتر آن، داراي فناوري هاي چندگانه هستند كه به گونه اي طراحي شده اند كه سوء استفاده از آن را بسيار سخت مي كند. هم چنين اين دستگاه ها به فناروي sandbox مجهز مي باشند تا از داده هاي كاربران و ساير برنامه هاي كاربردي دستگاه حفاظت كند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 7 مرداد 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0