فا

‫ ده به روزرساني آزمايشي ويندوز 7

شماره: IRCNE200905185

مايكروسافت قصد دارد مكانيزم به روز رساني ويندوز 7 را از طريق ارسال ده به روز رساني آزمايشي براي كاربران نسخه اي كه اخيراً منتشر كرده (Release Candidate)، مورد بررسي قرار دهد.

اين بار دوم است كه مايكروسافت به روز رساني هاي ساختگي را براي ويندوز 7 منتشر مي كند. اولين بار در ماه فوريه 2009 نسخه بتاي سيستم عامل مذكور را با ارسال پنج به روز رساني قلابي مورد آزمايش قرار داده بود.

افرادي كه در حال حاضر از نسخه ويندوز 7 RC كه در چهارم ماه مي در دسترس عموم قرار گرفت، استفاده مي كنند، در دوازدهم ماه مي پيامهايي را مبني بر لزوم به روز رساني ويندوز خود دريافت مي كنند. سخنگوي مايكروسافت در اين مورد مي گويد:

" ما قصد داريم توانايي خود در ارسال و مديريت به روز رساني ويندوز 7 را در سناريوهاي واقعي محك بزنيم."

همچون بار گذشته اين به روز رساني ها حاوي هيچ اصلاحات يا امكانات جديدي نيستند و تنها فايلهاي سيستمي موجود را تكرار مي كنند. بر خلاف به روز رساني ساختگي ماه فوريه اين بار بسياري از اين به روز رساني ها به صورت اتوماتيك نصب مي شوند. يكي از اين به روز رساني ها نيز يك روش جديد اطلاع رساني در مورد به روز رساني ها را آزمايش مي كند و جزئيات به روز رساني هايي را كه لازم است به صورت دستي دريافت و نصب شوند در اختيار كاربران قرار مي دهد. همچنين كاربران لازم است برخي از به روزرساني ها را مستقيماً از طريق سايت مايكروسافت و به صورت دستي دريافت كنند.

كاربراني كه مايل به انجام اين به روز رساني ها نيستند، مي توانند از طريق Control Panel گزينه مربوط به دريافت و نصب اتوماتيك به روزرساني ها (“Install updates automatically”) را غيرفعال ساخته و سپس براي حذف به روز رساني هاي مذكور با كليك راست بر روي هر به روز رساني ساختگي آنها را پنهان يا hide سازند.

مايكروسافت تا به حال يك به روز رساني حقيقي را براي ويندوز7 انجام داده است. به روز رساني مذكور مربوط به خطايي است كه در صورت اصلاح نشدن منجر به نصب نادرست برخي از برنامه هاي كاربردي مي شود. اصلاحيه مربوطه از طريق سيستم نصب اتوماتيك به روز رساني ها، پنج شنبه هفته گذشته براي كاربران ويندوز 7 ارسال شده است.

نسخه كانديد انتشار ويندوز 7 هفته گذشته از طريق وب سايت مايكروسافت و براي انجام مراحل آزمايشي در اختيار عموم قرار گرفته است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 22 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0