فا

‫ مسابقه اي براي هكرها

شماره: IRCNE200902078

ماه آينده يك مسابقه براي هك كردن مشهورترين گوشيهاي تلفن همراه مانند iPhone و BlackBerry با جايزه ده هزار دلار برگزار خواهد شد.

مسابقه Pwn2Own كه از روز هجدهم تا بيستم مارس در كنفرانس امنيتي CanSenWest در ونكوور برگزار مي­شود و در دو سال گذشته روي هك كردن سيستم عاملهاي Mac OS X و ويندوز تمركز كرده بود، امسال در يك بخش به گوشيهاي همراه و در بخش دوم به مرورگرهاي وب خواهد پرداخت.

يكي از حمايت كننده­هاي مالي اين مسابقه مي­گويد: «ما در گذشته شاهد حملات زيادي روي گوشيهاي همراه بوده­ايم، ولي هنوز كار زيادي در اين زمينه انجام نگرفته است. در حاليكه مردم روز به روز بيشتر به اين ابزار اعتماد و تكيه مي­كنند و از آن براي دستيابي به پست الكترونيك و مرور وب استفاده مي­نمايند. به همين دليل تصميم گرفتيم كه روي اين موضوع تمركز كنيم.»

اين مسابقه هكرها را به مقابله با سيستم عاملهاي پنج گوشي هوشمند شامل ويندوز موبايل، Android شركت گوگل، Symbian و سيستم عاملهاي مورد استفاده توسط iPhone و BlackBerry فرامي­خواند. اولين كسي كه بتواند يكي از اين پنج گوشي هوشمند را هك كند، آن گوشي را به همراه قرارداد سرويس يكساله به عنوان جايزه دريافت مي­كند. علاوه بر اين هر يك از كساني كه بتوانند يكي از اين گوشيها را هك كنند، مبلغ ده هزار دلار جايزه دريافت خواهند كرد.

در سال اول اجراي اين مسابقه فقط يك جايزه به فرد پيروز در مسابقه اهدا مي­شد. در حقيقت اولين فردي كه مي­توانست موفق شود جايزه مسابقه را از آن خود مي­كرد. در سال دوم سه جايزه براي شركت كنندگان در نظر گرفته شد. ولي امسال محدوديتي از اين لحاظ در نظر گرفته نشده است.

در بخش دوم اين مسابقه رقابتي بين هكرها و مرورگرهاي سيستم عاملهاي ويندوز و Mac OS X برگزار خواهد شد. حملات بر عليه IE8، Firefox و Chrome روي يك لپ تاپ سوني Vaio با سيستم عامل ويندوز 7 انجام مي­شود. همچنين يك MacBook با سيستم عامل Apple ، ميزبان حملات عليه مرورگرهاي Safari و Firefox خواهد بود.

به هر عمليات موفق براي هك كردن مرورگرها پنج هزار دلار تعلق خواهد گرفت و اولين هكري كه بتواند به هر يك از مرورگرها نفوذ كند، همان لپ تاپ را به عنوان جايزه دريافت خواهد كرد. همچنين جايزه­هايي براي جالب­ترين نقص امنيتي مرورگر و جالب­ترين نقص امنيتي موبايل نيز در نظر گرفته شده است.

مطابق روال هر ساله اين مسابقه، هر روز كه برنده­اي مشخص نشود برگزاركنندگان از پيچيدگي اين مسابقه خواهند كاست.
نقايص امنيتي كشف شده در اين مسابقه به طور عمومي منتشر نخواهد گرديد، ولي به توليد كنندگان اين گوشيها و مرورگرها گزارش خواهد شد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 8 اسفند 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0