فا

‫ سوءاستفاده وب سايت خرابكار از جريمه رانندگي

شماره: IRCNE200902051

تاريخ: 17/11/87

در يك فريب اينترنتي بي سابقه در شهر داكوتاي آمريكا، برگه هاي زردرنگ جريمه با عنوان "PARKING VIOLATION" به معني تخلف پاركينگ بر روي اتومبيل هاي با سوخت تركيبي قرار گرفتند. خرابكاران متن جريمه را به صورت زير نوشته بودند:

"اين اتومبيل داراي تخلفات پاركينگ تحت قوانين استاندارد پارك اتومبيل مي باشد. براي مشاهده تصاوير و اطلاعات مربوط به تخلفات اتومبيل خود به سايت زير مراجعه كنيد".

وب سايت مذكور در جريمه ها نه تنها حاوي يك سري تصاوير از پاركهاي خلاف اتومبيل ها در همان شهر است، بلكه يك كد خرابكار را كه تروجاني را بر روي رايانه بازديدكنندگان قرار مي دهد، نيز ميزباني مي كند. اين وب سايت از بازديدكنندگان مي خواهد تا يك نوارابزار را بر روي رايانه خود نصب كنند تا تصاوير اتومبيل ها را در زمان جريمه شدن مشاهده كنند. بسياري از افراد به علت كنجكاوي در مورد اتومبيلهايي كه جريمه مي شوند (اتومبيل دوستان و آشنايان خود)، فريب خورده و نوارابزار فوق را نصب مي كنند. نصب اين نرم افزار منجر به نصب تروجاني مي شود كه يك پيغام امنيتي جعلي را بعد از reboot شدن رايانه، بر روي صفحه نمايش مي دهد. اين پيغام از كاربران مي خواهد تا يك آنتي ويروس تقلبي را بر روي رايانه خود نصب كنند.

McAfee نام Vundo را براي اين تروجان انتخاب كرده است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 بهمن 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0