فا

‫ خبر تكميلي: راه چاره براي كندي آنتي ويروس ابري

شماره: IRCNE200905170

شركت پاندا سعي كرده است تا با منتقل كردن بسياري از مصارف منابع به ابرها، بار سيستم كاربر و استفاده از RAM را كه نقطه ضعف بسياري از آنتي ويروس ها است، كاهش داده و سريعتر عمل كند. اما در آزمايش اين آنتي ويروس جديد معلوم شد كه براي مرور و بازرسي كل حافظه سخت، كندتر از حد انتظار عمل مي كند. شركت پاندا در اين مورد راه حلي را ارائه مي دهد كه ممكن است براي برخي از كاربران مفيد واقع شود. پاندا پيشنهاد مي دهد كه كاربران در زمان اجراي بازرسي (scan)، امكان ثبت گزارش را غير فعال سازند.

آنتي ويروس ابري پردازه بازرسي معمول را به سه بخش تقسيم كرده است. بخش OnAccess Scan كه تهديدهاي در حال اجرا را تشخيص مي دهد. بخش OnPrefetch Scan، تهديدهايي را كه در حال حاضر اجرا نمي شوند اما ممكن است در آينده اجرا شوند، تشخيص مي دهد. بخش OnBackground Scan همه فايلهاي محلي را در زمان بيكاري رايانه بازرسي مي كند. به علت روش بازرسي آنتي ويروس ابري كه استفاده بهينه را از زمانهاي بيكاري CPU مي نمايد، لذا مي توان امكان گزارش گيري را براي بازرسي Background فعال نمود.

راه حل پاندا مربوط به زماني است كه كاربر يك بازرسي سنگين و گسترده را بر روي سيستم انجام مي دهد. ولي كاربران بايد به خاطر داشته باشند كه حتماً بعد از اتمام بازرسي امكان گزارش گيري را دوباره فعال سازند و انجام ندادن اين كار مخاطراتي را در پي دارد.

البته خاطرنشان مي كنيم كه عملي كردن پيشنهاد مذكور تغييرات چشمگيري را در مدت زمان بازرسي ايجاد نمي كند و تنها حدود 10 درصد اين زمان را بهبود مي بخشد.

اخبار مرتبط:

آنتي ويروس مبتني بر ابر

خبر تكميلي: آنتي ويروس ابري، روان ولي كند [ ]


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 12 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0