فا

‫ امنيت بيشتر با استاندارد جديد مديريت كليد

شماره: IRCNE200902065

امروزه داده هاي رمزگذاري شده همه جا مشاهده مي شوند و تكنولوژي رمزگذاري داده ها تقريباً در همه محصولات كامپيوتري مانند هاردديسك­ها، شبكه­ها، بانكهاي اطلاعات، سيستمهاي فايل، حافظه هاي قابل حمل و غيره تعبيه شده است. با وجودي كه رمزگذاري به معني اعتماد بالاتر به امنيت داده ها است ولي اين مسئله به معني ايجاد، نگهداري و مديريت تعداد زيادي كليدهاي جديد رمزگذاري است و در صورتي كه اين كليدها به سرقت روند، ديگر چيزي به نام اطلاعات محرمانه معني ندارد و داده هاي مهم چيزي به جز صفر و يك هاي بي ارزش نيستند.

تنها راه حل براي مشكل مذكور، مديريت كليد تقويت شده فراگير است. تا كنون شركتهاي مختلف محصولات متعددي را با قابليت مديريت كليد تقويت شده عرضه كرده اند، ولي از آنجايي كه تا كنون استانداردي در اين مورد تهيه نشده است، سردرگمي و ناهماهنگي در اين امر مهم امنيتي به خوبي هويدا است و هر توليدكننده ساز خود را مي زند.

مشكلات ايجاد شده در اين زمينه باعث شده است تا شركتهاي بزرگ به فكر راه چاره بيفتند. شركتهايي مانند Brocade، EMC، HP، IBM، LSI، RSA، Seagate و Thales تلاشهاي نويدبخشي را جهت تعيين استاندارد جديد مديريت كليد با نام Key Management Interoperability Protocol(KMIP) آغاز كرده اند. علاوه بر اين، گروه فوق سعي دارند تا اين استاندارد جديد را در OASIS، سازماني براي پيشرفت استانداردهاي اطلاعات ساخت يافته، نيز ثبت كنند. در صورت ثبت استاندارد در سازمان فوق، ديگر فروشندگان تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري رايانه مانند Check Point، Entrust، McAfee، Microsoft، Network Appliance، Oracle، PGP، Symantec، Trend Micro و VeriSign به تلاش فوق ملحق خواهند شد. گفته مي شود، تعيين استاندارد براي مديريت كليد تقويت شده فراگير يكي از معدود توسعه هاي مهم و مثبت اخير در زمينه امنيت و شخصي سازي اطلاعات است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 بهمن 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0