فا

‫ اصلاح يك آسيب پذيري در فايرفاكس

شماره: IRCNE2015082592
تاريخ:05/17 /94
روز پنج شنبه، شركت موزيلا يك آسيب پذيري را در مرورگر خودش كه توسط يكي از كاربران فايرفاكس شناسايي شده بود افشاء كرد. تبليغي در يك سايت خبري نامشخص در روسيه قادر است تا از اين آسيب پذيري براي آپلود فايل هاي خاص از رايانه كاربر به يك سرور مستقر در اوكراين سوء استفاده نمايد.
شركت موزيلا آخرين نسخه از فايرفاكس نسخه 39.0.3 را براي اصلاح اين حفره امنيتي منتشر كرد. اين شركت به كليه كاربران خود توصيه كرد تا مرورگر فايرفاكس خود را به آخرين نسخه به روز رساني نمايند.
براي به روز رساني فايرفاكس به آخرين نسخه، از Menu Bar بر روي منوي Help يا بر روي دكمه فايرفاكس از گوشه سمت چپ بالا كليك كنيد. سپس بر روي دكمه تنظيمات كليك نماييد. اگر مرورگر شما آخرين نسخه نباشد دكمه اي را مشاده مي كنيد كه عبارت " به نسخه 39.0.3 به روز رساني نماييد" را نشان مي دهد. با كليك كردن بر روي اين دكمه فايرفاكس به صورت خودكار به آخرين نسخه به روز رساني مي شود.
اين آسيب پذيري هر دو نسخه ويندوز و لينوكس را تحت تاثير قرار مي دهد. نسخه تلفن همراه فاير فاكس براي اندرويد تحت تاثير اين مشكل قرار ندارند. شركت موزيلا اعلام كرد كساني كه از نرم افزارهاي مسدود كردن تبليغات بر روي وب استفاده مي كنند در برابر اين مشكل ايمن هستند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 مرداد 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0