فا

‫ تبديل كامپيوترها به آنتن سلولي توسط بدافزاري جديد

شماره: IRCNE2015082595
تاريخ:05/18 /94
گروهي از محققان راهي را يافتند كه كه مي تواند كامپيوتر را تبديل به يك فرستنده سلولي كند و بدين ترتيب مي توانند اطلاعات آن را به وسيله يك تلفن همراه نزديك به كامپيوتر به سرقت ببرند.
در حالي كه برخي از محققان نشان دادند كه سرقت اطلاعات از ايت طريق امكان پذير است، اما اجراي موفق آميز برخي از اين روش ها مستلزم آن است كه كامپيوتر ويژگي هاي سخت افزاري خاصي داشته باشد.
اين تحقيق كه قرار است هفته آينده در كنفرانس امنيتي USENIX مطرح شود اولين تحقيقي است كه امكان سرقت اطلاعات تنها با استفاده از يك بدافزار و تلفن همراه نشان مي دهد.
بايد بدافزاري كه توسط محققان طراحي شده است بر روي كامپيوترهايي كه هدف اين حمله قرار مي گيرند نصب شود. اين بدافزار مي تواند از طريق اتصال يك درايو قابل حمل به كامپيوتر منتقل شود و سيستم را آلوده نمايد.
اين بدافزار كه GSMem ناميده شده است بر روي كامپيوتر آلوده به عنوان يك فرستنده عمل مي كند. اين بدافزار دستورات خاص مبتني بر حافظه را ايجاد مي كند كه بين CPU و حافظه ارسال مي شود، امواج راديويي را در فراكانس هاي GSM، UMTS و LTE توليد مي كند كه مي تواند توسط دستگاه هاي سيار نزديك به كامپيوتر دريافت شود.
از آنجايي كه اين بدافزار داراي ردپايي بسيار كوچك در حافظه است درنتيجه تشخيص آن بسيار مشكل بوده و به راحتي مي تواند از ديد برنامه هاي ضدبدافزارهاي پنهان بماند.
استفاده از گوشي هاي هوشمند داراي آنتن ها و پردازنده بسيار قوي مي تواند باعث شود تا سرعت ارسال اطلاعات افزايش يابد و هم چنين مي توان حمله را از فاصله دورتري هدايت كرد.
برخي از راه هاي دفاعي در برابر اين حمله آسان است. مي توان دسترسي تمامي گوشي ها و گوشي هاي هوشمند را به نواحي حساس مسدود كرد. گزينه ديگر شامل مسدود نمودن سيگنال هاي سلولي مي شود.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 18 مرداد 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0