فا

‫ Safari در 10 ثانيه هك شد

شماره: IRCNE200903111

متخصص امنيتي كه سال گذشته با هك كردن MacBook Air در كمتر از 2 دقيقه برنده جايزه 10 هزار دلاري شده بود، امسال نيز با نفوذ به حفره اي در Safari كه تنها حدود 10 ثانيه به طول انجاميد، برنده 5 هزار دلار شد.

چارلي ميلر، تحليلگر امنيتي، در كنفرانس امنيتي CanSecWest كه به "Pwn2Own" مشهور است، از يك MacBook داراي آخرين نسخه Mac OS استفاده كرد.

حفره اي كه ميلر سال گذشته كشف كرده بود به يك هكر اجازه مي دهد تا به سادگي و با ترغيب كاربر به كليك كردن بر روي يك لينك آلوده، كنترل كامپيوتر قرباني را از راه دور در دست بگيرد.

بنابر قوانين اين رقابت، ميلر از افشاي جزئيات اين حفره امنيتي منع شده است. او در روز مسابقه و پيش از برگزاري آن با نمايندگان Apple درباره اين مشكل صحبت كرده است و معتقد است آنها از انجام تحقيقات رايگاني كه منجر به اصلاح مشكلات امنيتي نرم افزارشان مي شود خوشحال هستند.

حامي اين مسابقات TippingPoint است كه جزئيات اين آسيب پذيري را در اختيار Apple قرار مي دهد تا اصلاحيه لازم توليد شود. Tipping Point 5 هزار دلار براي كشف هر آسيب پذيري جديد در مرورگرهاي مهم اختصاص داده است و به هر نفوذ موفق به تلفنهاي هوشمند مهم نيز 10 هزار دلار جايزه مي دهد.

در اين مسابقه يك دانشجوي 25 ساله براي نمايش يك مفوذ موفق به IE8، Safari و Firefox برنده 15 هزار دلار جايزه شد. اين دانشجو حاضر نشد نام خود را فاش سازد.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 فروردین 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0