فا

‫ خبر تكميلي: ويروس نويس نوجوان، Twitter را به دردسر انداخت

شماره: IRCNE200904134

سه كرم مختلف در اوايل هفته جاري Twitter را هدف قرار دادند و به سرعت طي شنبه و يكشنبه گسترش پيدا كردند. پسر نوجوان 17 ساله اي به نام Michael Mooney، ملقب به Mikeyy سازنده وب سايت مقلد Twitter با نام StalkDaily مسووليت حمله هاي اخير سه كرم به Twitter را به عهده گرفت.

هر سه كرم با سوء استفاده از آسيب پذيري هاي Cross-site scripting به وب سايت مذكور نفوذ كرده و پروفايلهاي كاربران را آلوده مي كردند. كارشناسان Twitter حفره هاي مذكور را برطرف كرده و كاربران آلوده را شناسايي و حساب كاربري آنها را پاكسازي كرده اند.

اين حمله با استفاده از يك سري شناسه Twitter كه Mikeyy آنها را با هدف گسترش كرم، ايجاد كرده بود، انجام شده است. به اين ترتيب كه اين شناسه ها لينكهايي به وب سايت StalkDaily را در خود داشته اند كه كاربران با كليك بر روي آن، آلوده شده و خود نيز گسترش دهنده كرم مي شدند. كارشناسان Twitter مي گويند كه حدود 10000 شناسه را كه در حال گسترش كرم بوده تشخيص داده و حذف كرده اند.

نويسنده كرمها عنوان كرده است كه انتظار نداشته Twitter به اين سرعت نقص امنيتي خود را برطرف سازد و از طرفي هم انتظار نداشته است كرم مذكور به اين سرعت انتشار پيدا كند. وي همچنين ادعا كرده است اين آخرين ويروسي خواهد بود كه او ايجاد كرده و اميدوار است در آينده يك تحليلگر امنيتي فناوري اطلاعات و رايانه شود. وي علت ويروس نويسي خود را بيكاري و سررفتن حوصله اش عنوان كرده است!

Twitter هنوز شكايتي را بر عليه وي به مراجع قانوني ارائه نكرده است.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 24 فروردین 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0