فا

‫ خبر تكميلي: اپيدمي آلودگي با كرم اينترنتي جديد

بر اساس تحقيقات شركت F-Secure ظرف چهار روز گذشته 6.5 ميليون و ظرف دو هفته گذشته حدود 9 ميليون رايانه خانگي مورد هجوم اين كرم قرار گرفته اند. تنها در 24 ساعت بين سه شنبه و چهارشنبه گذشته 1.1 ميليون رايانه آلوده گزارش شده اند. طي چند سال گذشته چنين حجم آلودگي با اين سرعت سرسام آور بي سابقه بوده است و محققان را به ياد آلودگيهاي گسترده با ويروسهاي Loveletter/Melissa/Sasser/Blaster مي اندازد.

دليل گسترش نجومي آلودگي با اين كرم روشهاي انتقال متنوع آن است كه هم از طريق شبكه و هم وسايل جانبي مانند حافظه فلش و دوربينهاي ديجيتالي به راحتي منتقل مي شود. بنا بر اظهارات يكي از محققين شركت كاسپرسكي"نويسندگان كرم Kido سعي دارند تا شبكه هاي محلي را مورد حمله قرار دهند. آنها با استفاده از وسايل جانبي آلوده و يا تروجان ها سعي دارند تا با ورود به يكي از رايانه هاي شبكه، همه رايانه هاي شبكه را آلوده كنند."

اين كرم از يك آسيب پذيري در ويندوز كه در ماه اكتبر گدشته اصلاحيه آن منتشر شده بود، سوء استفاده مي كند. اين آسيب پذيري كه برچسب "مهم" خورده است، در همه انواع ويندوز وجود دارد و مايكروسافت اصلاحيه اي خارج از روال معمول براي آن صادر كرده بود. بر اساس آمار موجود هنوز يك سوم كاربران ويندوز اصلاحيه را نصب نكرده اند و همين افراد هستند كه هدف حمله كرم Kido مي باشند.

اين كرم به مجردي كه روي يك سيستم قرار مي گيرد، نسخه هاي جديد خودش را از وب سايتهاي خرابكار نصب كرده و سعي مي كند تا به روزرساني اكثر نرم افزارهاي روي سيستم را قفل كند. هم چنين به نصب بدافزارهاي بيشتر و بيشتر بر روي سيستم از طريق اينترنت مي پردازد.

مايكروسافت به همه كاربران ويندوز توصيه كرده است اصلاحيه اورژانسي را بر روي رايانه هاي خود نصب كنند تا در مقابل كرم مذكور ايمن باشند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 25 دی 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0