فا

‫ سوءاستفاده خرابكاران اينترنتي از آنفلونزاي خوكي

شماره: IRCNE200904162

متخصصان امنيت در روز سه شنبه هشتم فروردين ماه اعلام كردند كه سارقان اينترنتي و توليدكنندگان هرزنامه با طعمه قراردادن آنفلونزاي خوكي سعي در فروش محصولات دارويي يا سرقت اطلاعات دارند.

وب سايت US-Cert، در يك راهنمايي امنيتي اعلام كرد كه ايميلهاي جعلي مذكور معمولاً موضوعشان مرتبط با آنفولانزاي خوكي است كه يا در آنها لينكي به يك وب سايت جاعل است و يا يك پيوست آلوده به كد خرابكار در آنها وجود دارد.

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط سايمانتك، يكي از ايميلهاي جعلي شامل يك فايل PDF با نام Swine influenza frequently asked questions.pdf است كه به عنوان Bloodhound.Exploit.6 نامگذاري شده و يك كد خرابكار سارق اطلاعات را بر روي رايانه قرباني قرار مي دهد.

همچنين سايمانتك مي گويد كه يكي ديگر از هرزنامه ها با موضوع Suspected Mexican flu toll hits 81 شامل اخباري در مورد آنفولانزاي خوكي از وب سايتهاي شناخته شده و قانوني است و از دريافت كنندگان ايميل در مورد محل سكونتشان كه در آمريكا يا مكزيك قرار دارد، سؤال مي كند و از آنها مي پرسد كه آيا فرد مبتلايي را مي شناسند ياخير. از دريافت كنندگان ايميل خواسته شده است تا براي پر كردن فرم به يك وب سايت متعلق به خرابكاران مراجعه كنند و با ايميلي شامل آدرس ايميل، آدرس پستي و شماره تلفن را براي فرستنده ايميل ارسال كنند.


آزمايشگاههاي McAfee نيز اطلاعاتي را در مورد هرزنامه هاي مربوط به آنفولانزاي خوكي بر روي وب سايتشان منتشر كرده اند و Cisco نيز شاهد يك افزايش ناگهاني در تعداد هرزنامه ها در روز دوشنبه بوده است.

براي مقابله با هرزنامه ها و ايميلهاي جعلي لازم است كه به هر آدرس وب سايت ناشناخته اي كه در اينگونه ايميلها موجود است مراجعه نكنيد و از طرفي هم هر پيوستي را كه در ايميلها پيشنهاد مي شود باز نكنيد. همچنين همواره آنتي ويروس خود را براي مقابله با كدهاي خرابكار احتمالي به روز نگه داريد.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 9 اردیبهشت 1388

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0