فا

‫ خطر حملات سايبري ويرانگر در كمين نيروگاه هاي هسته اي

شماره: IRCNE2015102652

تاريخ: 07/16/94

بنا به گزارش تازه منتشر شده توسط Chatham House، نيروگاه هاي هسته اي سراسر دنيا در معرض خطر حملات سايبري قرار دارند زيرا مديران اين واحدها از وجود آسيب پذيري ها مطلع نيستند و سيستم ها قديمي و كهنه مي باشند.

اين تحقيق توسط 30 متخصص از انگليس، امريكا، كانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، اوكراين و روسيه صورت گرفته است و در يك دوره 18 ماهه پارامترهاي امنيتي موجود در نيروگاه ها براي حفاظت در برابر حملات سايبري مورد بررسي واقع شده اند.

در اين تحقيق مشخص شد كه خيلي از مسائل و مشكلات ناشي از اتصال نيروگاه به اينترنت عمومي از طريق شبكه هاي مجازي است و باعث مي شود تا راه نفوذ مجرمان براي حمله باز باشد.

اين مشكلات تاكنون شناسايي نشده اند و مديران اجرايي و عملياتي از وجود بسياري از حفره ها و آسيب پذيري هاي ممكن اطلاعي ندارند.

دليل استقرار راهكارهاي امنيتي نه چندان محكم آن است كه اين سيستم ها اغلب قديمي مي باشند و براي مواجه شدن با تهديدات جديد به روز رساني نشده اند.

بنا به گزارش يك نمونه از طراحي هاي ناامن سيستم هاي كنترل صنعتي فقدان تاييد هويت و مميزي مي باشد. اين نقص باعث مي شود تا سيستم هاي كنترلي نسبت به حملات MitM آسيب پذير باشند.

مديران نيروگاه هاي هسته اي بايد ارتباط و همكاري نزديكي با آزانس هاي بين المللي مانند مركز حفاظت از زيرساخت هاي ملي و ساير آژانس هاي هوشمند داشته باشند تا هميشه از تهديدات و راهكارهاي مقابله با آن باخبر باشند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 16 مهر 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0