en

سه چهارم از برنامه هاي اندرويد، آدرس هاي ايميل را به اشتراك مي گذارند

شماره: IRCNE2015112676

تاريخ: 08/16/94

محققان دانشگاه MIT، هاروارد و كارنگي ملون دريافتند كه برنامه هاي محبوب موقعيت مكاني كاربران را ردگيري كرده و آدرس ايميل آن ها را نيز با موجوديت هاي ثالث به اشتراك مي گذارند.

اين محققان داده هاي به اشتراك گذارده شده توسط 110 برنامه موجود بر روي فروشگاه گوگل پلي و فروشگاه اپل از جمله برنامه هاي شبكه اجتماعي، برنامه هاي تناسب اندام، موتورهاي جستجو و برنامه هاي رايج پيام رساني را مورد بررسي قرار دادند تا مشخص شود كه چگونه داده ها را مديريت مي كنند.

يافته هاي بدست آمده نشان مي دهد كه 73 درصد از برنامه هاي اندرويد آدرس ايميل را به اشتراك مي گذارند در حالي كه 47 درصد از برنامه هاي اپل موقعيت مكاني كاربر را به اشتراك مي گذارند. هم چنين برنامه هاي اندرويد اطلاعات شخصي افراد را از قبيل نام كاربر (49 درصد) و آدرس (25 درصد) به اشتراك مي گذارند در مقابل برنامه هاي اپل عملكرد بهتري در خصوص پنهان نگه داشتن اطلاعات دارند.

به هر حال اين برنامه ها در زمره برنامه هاي مخرب به حساب نمي آيند و در واقع 55 درصد از برنامه هاي محبوب و معروف را شامل مي شوند.

نكته مشكوكي كه محققان قادر به حل آن نيستند آن است كه 93 درصد از برنامه هاي اندرويد داده ها را با دامنه safemovedm.com كه ظاهرا وجود ندارد به اشتراك مي گذارند.The Wall

No comments
You need to sign in to comment

news specifications

 
Added 16 Aban 1394

Tags

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)