فا

‫ هشدار مايكروسافت براي برنامه تقلبي اسكايپ بر روي اندرويد

شماره: IRCNE2012071561
تاريخ: 31/04/91
اوايل اين ماه، شركت ترندميكرو يك قطعه جديد از بدافزاري را كشف كرد كه از محبوبيت اسكايپ سوء استفاده مي كرد و آن را تهديد JAVA_SMSSEND.AB ناميد.
مجرمان سايبري نسخه تقلبي از اسكايپ را براي اندرويد طراحي كرده بودند تا از اين طريق كسب درآمد نمايند. در حال حاضر مايكروسافت اظهار داشت كه اين تهديد را هفته گذشته پيدا كرده است و به مشتريان خود هشدار مي دهد كه اين يك تروجان Java/SMSFakeSky.A است.
مجرمان سايبري كه اين بدافزار را طراحي كرده اند، وب سايت هاي جعلي را راه اندازي كرده اند كه برنامه جعلي اسكايپ را تبليغ مي كنند. بيشتر اين سايت ها بر روي دامنه هاي روسيه (.ru) ميزباني مي شوند اما برنامه هاي جعلي بر روي دامنه هاي نيجريه (.ne) ميزباني مي شوند.
پس از آن كه مايكروسافت نسبت به اين تهديد هشدار داد و اظهار داشت كه بايد مواظب هر دارايي آسيب پذير بود و كاربران تلفن همراه نياز به رعايت اقدامات امنيتي و احتياطي مناسب دارند، سخنگوي مايكروسافت گفت به كاربران توصيه مي شود اقدامات زير را در نظر بگيرند:
  • برنامه هاي كاربردي را تنها از روي منابع معتبر و قانوني دانلود نماييد.
  • بر روي دستگاه خود يك ضد بدافزار نصب نماييد.
  • قبل از آن كه برنامه هاي مورد نظر را به طور مستقيم بر روي دستگاه خود بارگذاري نماييد، آن ها را با يك ضد بدافزار اسكن نماييد.
اندرويد به شما اجازه مي دهد تا برنامه هاي كاربردي را از هر جايي دانلود و نصب نماييد. اگر شما نسخه اصلي و رسمي برنامه ها را مي خواهيد، تنها از فروشگاه بازي گوگل آن ها را دانلود نماييد. در اين جا لينك معتبر اسكايپ را مشاهده مي كنيد: play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0