فا

‫ وب‌سايت‌هاي سارق هويت ركورد زدند

شماره:IRCNE2012071563
تاريخ: 31/04/91
تعداد وب‌سايت‌هاي سارق هويت به بالاترين ميزان خود در اوايل سال جاري ميلادي رسيده و اين موضوع نشان دهنده اينست كه جعل وب‌سايت‌هاي قانوني و واقعي همچنان يك تجارت سودمند براي مجرمان سايبري است.
گروه كاري ضد سرقت هويت (APWG) در آخرين گزارش خود اعلام كرده است كه 56859 وب سايت سارق هويت را در ماه فوريه 2012 شناسايي كرده است. اين ميزان از ركورد قبلي كه متعلق به آگوست 2009 است، يك درصد بالاتر است. APWG يك كنسرسيوم غير انتفاعي متشكل از بانك‌ها، شركت‌هاي امنيتي و ديگر شركت‌هايي است كه روند جرائم سايبري را دنبال مي‌كنند.
وب‌سايت‌هاي سارق هويت، وب‌سايت‌هايي هستند كه به ظاهر كاملاً مشابه وب‌سايت‌هاي اصلي و قانوني هستند و غالباً به تقليد از برندهاي مشهور مي‌پردازند. اين وب‌سايت‌ها از اعتمادي كه كاربران به شركت‌هاي قانوني دارند، سوءاستفاده كرده و آنها را براي افشا كردن نام كاربري، كلمه عبور و ديگر اطلاعات حساس فريب مي‌دهند.
APWG در گزارش خود اعلام كرده است كه يكي از علل مشاهده افزايش تعداد وب‌سايت‌هاي سارق هويت، استفاده از يك فناوري جديد براي تشخيص وب‌سايت‌هاي كلاهبردار است.
بنا بر گزارش APWG بيش از 38 درصد وب سايت‌هاي جعلي مربوط به بخش خدمات مالي بوده اند. خدمات پرداخت آنلاين و خدمات خرده فروشي نيز به ترتيب در مكان‌هاي بعدي قرار دارند. همچنين اين وب‌سايت‌ها 392 برند را جعل كرده‌اند كه اين نيز يك ركورد محسوب مي‌شود.
آقاي پيتر كاسيدي، رهبر APWG در اين مورد مي‌گويد:
" امروزه همه نوع تجارتي آنلاين شده است و لذا فرصت‌هاي زيادي را براي كلاهبرداري‌هاي جديد و فريبنده ايجاد كرده است كه به سوءاستفاده از ارتباط آنلاين شركت و مشتريان مي‌پردازد. البته مردم نيز نسبت به حملات سرقت هويت هوشيارتر شده و به راحتي فريب نمي خورند ولي هنوز هستند افرادي كه با استفاده از فريب‌هاي خلاقانه آنها را مورد سوءاستفاده قرار مي‌دهند."
حدود نيمي از وب‌سايت‌هاي سارق هويت در سه ماهه اول 2012 از اسامي برندها در URL خود استفاده كرده‌اند كه معمولاً مردم را فريب مي‌دهد.
نكته مثبت اينجاست كه وب سايت‌هاي سارق هويت با توجه به فناوري‌هاي امنيتي پيشرفته‌تر، سريع‌تر از گذشته شناسايي و متوقف مي‌شوند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 1 آذر 1387

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0