فا

‫ محافظت تعریف‌شده نرم‌افزاری (SDP: Software Defined Protection) (معماری امنیتی نوین مبتنی بر هوش‌مصنوعی)

#‫Software_Defined_Protection

امروزه چرخ کسب و کار با کمک جریان آزاد اطلاعات می‌چرخد. داده‌ها از میان شبکه‌های ابری و دستگاه‌های تلفن‌همراه می‌گذرند، در میان ایده‌ها شکوفا می‌شوند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌گردند. معرفی BYOD (Bring Your Own Device)، پویایی و رایانش ابری و همچنین نیازمندی‌های شبکه‌های پویا و زیرساخت‌ها، انقلابی را در محیط ایستا فناوری اطلاعات به وجود آورده است.
هرچند محیط فناوری‌اطلاعات رشد سریعی داشته‌است، ولی رشد افق تهدیدات (threat landscape) از آن هم سریع‌تر بوده است. پیچیدگی و شتاب این سیر تکاملی با ابداع مستمر انواع حملات جدید، ترکیب‌ تهدیدات شناخته و ناشناخته، بکارگیری آسیب‌پذیری «روز صفر (zero-day)»، و به کارگرفتن بدافزارهای پنهان در داخل اسناد، وب‌سایت‌ها، میزبان‌ها (Host) و شبکه‌ها، رشدی نمایی به خود گرفته‌است.
در دنیایی با شبکه‌ها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات پرکاربرد، در دنیایی که پارامترها دیگر به خوبی تعریف نمی‌شوند و تهدیدات روز به روز هوشمندتر می‌شوند، لازم است که با تعریف راهکاری صحیح، از شرکت‌ها در برابر افق همیشه در حال تغییر تهدیدات، محافظت کرد.
ما {در عصر حاضر} شاهد افزایش گسترده‌ی محصولات امنیتی هستیم؛ هرچند این محصولات بیشتر در ماهیت، جهت انفعالی و تاکتیکی دارند و روش مبتنی بر معماری، چندان در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. امروزه شرکت‌ها به معماری واحدی نیازمند هستند تا ابزارهای امنیتی را با حفاظت‌های پیش‌گیرانه‌ی بی‌درنگ (real-time)، ترکیب کنند.
برای محافظت فعالانه از سازمان‌ها به الگوی جدیدی نیاز است. "محافظت تعریف‌شده نرم‌افزاری" یک متدولوژی و معماری امنیتی عملی و جدید است که زیرساخت‌هایی ماژولار، چابک و از همه مهم‌تر، امن را در اختیارمان قرار می‌دهد.

دریافت متن کامل مستند


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

تاریخ ایجاد: 2 دی 1396

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0