فا

‫ روند تهدیدات سایبری در حوزه مالی و راهکارهای پیشنهادی بر اساس گزارش آزمایشگاه Kaspersky

چشم ­انداز تهدیدات سایبری در حوزه مالی به طور مداوم در حال تغییر است. در چند سال گذشته، مجرمان سایبری حوزه مالی، تمرکز خود را از حملات علیه کاربران خصوصی بانکداری آنلاین، فروشگاه­ های الکترونیکی و سیستم­ های پرداخت به حملات در زیرساخت سازمان­ های بزرگ همچون بانک­ ها و سیستم­ های پردازش پرداخت همانند خرده ­فروشان، هتل­ ها و کسب ­وکارهای دیگر که پایانه ­های POS را به طور گسترده استفاده می­کنند، تغییر داده ­اند.

این افزایش تعداد حملات علیه سازمان­ های بزرگ می­تواند به این شکل توضیح داده شود که اگر­چه هزینه­ های آماده­ سازی و اجرای چنین حملاتی بسیار زیاد است، اما نتیجه ممکن است صد برابر بیشتر از نتیجه موفقیت­ آمیز اقدامات سازمان­ یافته بدخواهانه علیه کاربران خصوصی باشد. این نظریه توسط گروه جرایم سایبری مالی Carbanak و پیروان آن، از جمله هکرهای جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی(SWIFT#)که عامل اکثر حوادث جرایم سایبری مالی بزرگ در سال 2016 بوده­اند، به اثبات رسید. با استفاده از روش ­های حمله غیرجزئی و به حداقل رساندن استفاده از نرم­ افزار­های مخرب منحصر به فرد به کمک ابزارهای منبع باز، این گروه­ها توانسته ­اند میلیون­ ها دلار را سرقت کنند ولی متأسفانه هنوز دستگیر نشده­ اند.

با این حال، هرچند مجرمان حرفه­ای هدف­ گیری خود را به سمت اهداف بزرگ تغییر داده ­اند، اما این بدین معنی نیست که کاربران عادی و کسب­ وکارهای کوچک و متوسط، دیگر در معرض خطر جرایم سایبری مالی نیستند. برعکس، پس از اینکه مشخص شد تعداد کاربران مورد حمله در سال­های 2014 و 2015 کاهش یافته است، تعداد قربانیان در سال 2016 دوباره شروع به رشد کرد. این گزارش به ارائه روند

برای دانلود مطلب بصورت کامل کلیک نمایید.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 9 آبان 1396

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0