فا

‫ توقف پشتيباني گوگل از كروم بر روي ويندوز XP و مكينتاش نسخه Mountain Lion

شماره: IRCNE2015112687

تاريخ: 08/27/94

شركت گوگل اعلام كرد كه از آوريل 2016، پشتيباني از كروم بر روي ويندوز XP و ويستا و نسخه هاي قديمي مكينتاش از جمله 10.6(Snow Leopard)، 10.7 (Lion) و 10.8 (Mountain Lion) را متوقف خواهد كرد.

مارك پاوليگر، مدير مهندسي گوگل در وبلاگ اين شركت اظهار داشت: اگر كاربري هم چنان از يكي از اين پلت فرم هاي قديمي استفاده مي كند، توصيه مي كنيم تا سيستم خود را در اسرع وقت به نسخه هاي جديدتر سيستم عامل ها ارتقاء دهند تا اطمينان حاصل كنند كه مي توانند آخرين اصلاحيه ها و ويژگي ها كروم را دريافت نمايند.

پاوليگر گفت: از آنجايي كه شركت هاي مايكروسافت و اپل ديگر از اين قبيل پلت فرم ها پشتيباني نمي كنند، اين سيستم عامل ها داراي آسيب پذيري هاي امنيتي بحراني اصلاح نشده مي باشند و قابليت بالقوه اي براي آلوده شدن به انواع ويروس ها و بدافزارها را دارند.

شركت مايكروسافت به طور رسمي پشتيباني از ويندوز XP را در آوريل 2014متوقف كرد. بنا به گزارشات، عليرغم از رده خارج شده سيستم عامل ويندوز XP اما هم چنان به طور گسترده توسط برخي از شركت هاي كوچك و متوسط استفاده مي شود. با توجه به گزارش NetMarketShare، در حال حاضر 12 درصد از رايانه هاي شخصي از سيستم عامل XP استفاده مي كنند.

در اين ميان كاربران اپل بيشتر از نسخه هاي به روز شده استفاده مي كنند و تنها يك درصد از سيستم هاي اپل از Mac OS X 10.8 و نسخه هاي پيش از آن استفاده مي كنند.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 آبان 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0