فا

‫ سرقت حساب هاي كاربري اينستاگرام توسط برنامه هاي جعلي

شماره: IRCNE2015112693

تاريخ: 08/29/94

برنامه جعلي كه اطلاعات بيش از نيم ميليون حساب كاربري كاربران اينستاگرام را به سرقت برده بود از روي فروشگاه گوگل پلي و اپل حذف شد.

ديويد لير دريافت كه برنامه جعلي InstaAgent اعتبارنامه هاي لاگين كاربران اينستاگرام را جمع آوري مي كند و آن ها را به صورت رمزگذاري نشده براي سروري ارسال مي كند.

سپس اين نام كاربري و رمز عبور حساب هاي اينستاگرام به صورت متن ساده براي سرورهاي ناشناخته ارسال مي شود.

آقاي لير يافته هاي خود را بر روي توييتر منتشر كرد و اعلام كرد كه طراحان اين برنامه جعلي به حساب كاربري بيش از 500000 كاربر اينتستاگرام دسترسي يافتند.

برنامه رايگاني كه به كاربران اين امكان را مي داد تا افرادي كه پروفايل اينستاگرام آن ها را مشاهده مي كنند را ببينند روز گذشته از روي فروشگاه هاي گوگل و اپل جمع آوري شد.

تعدادي برنامه تبليغاتي ديگر كه عملكردي مشابه با InstaAgent دارند هم چنان بر روي فروشگاه ها وجود دارد و اينستاگرام نسبت به استفاده از آن ها هشدار داده است.

كاربران بايد آگاه باشند كه پس از دانلود اين برنامه ها، حساب كاربري آن ها در معرض خطر قرار مي گيرد. به كاربران توصيه مي شود تا اين برنامه ها را حذف كنند، رمزعبور خود را تغيير دهند و حساب كاربري خود را رصد كنند.

به كاربراني كه از اطلاعات لاگين يكسان براي ساير سرويس ها استفاده مي كنند توصيه مي شود تا حساب كاربري خود را مانيتور كنند و در اسرع وقت رمز عبور خود را تغيير دهند.


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 29 آبان 1394

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0