فا

‫ حفاظت از فرزندان در اینترنت

حفاظت از فرزندان در اینترنت

امروزه با همه گیر شدن اینترنت استفاده از فضای مجازی پا به دنیای کودکان نیز نهاده است. اینترنت هم مانند دیگر ابزار ها دارای مزایا و معایب مختص خود است. کودک می تواند آنجا بیاموزد، بازی کند، سرگرم شود و در نقطه مقابل می توان به سمت موارد منفی اینترنت گرایش پیدا کند. بسیاری از والدین فرزندان خود را محدود نموده و اجازه استفاده از اینترنت را به آن ها نمی دهند، بسیاری دیگر نیز هیچگونه کنترلی بر روی فرزندان ندارند. چگونه می توانیم از فرزندانمان در اینترنت حفاظت کنیم؟ این سوالی است که امروزه ذهن بسیاری از پدر و مادران را مشغول کرده است. در این مقاله به بررسی و آموزش روش های کنترل فرزندان در فضای مجازی می پردازیم.


قرار دادن کامپیوتر در فضای باز
والدین باید سعی کنند که کامپیوتر را در بهترین جای خانه قرار دهند، به صورتی که صفحه نمایش آن برای دیگر اعضای خانواده نمایان باشد، بدین صورت می توانند فرزندان را کنترل کنند.

رصد تمام فعالیت های رایانه
تمامی فعالیت های که در رایانه انجام می شود در سیستم عامل ذخیره می شود که اصطلاحاً به آن Log گفته می شود. این لاگ فایل ها شامل سایت¬های بازدید شده و کار های انجام گرفته در اینترنت نیز می باشد. والدین می توانند برای کنترل فرزندان خود از ابزار¬های زیر استفاده کنند:

جهت مطالعه کامل مستند به پیوست مراجعه گردد


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 11 خرداد 1395

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0