فا

‫ تروجان سرقت اطلاعات بانکی اندروید

در سیستم عامل اندروید دسترسی مولفه ها و برنامه های عادی به منابع سیستمی محدود شده است و برای دسترسی به اینگونه منابع نیاز به سطح دسترسی SuperUser است. رسیدن به این سطح دسترسی با روش های خاصی امکان پذیر است ولی در صورتی که برنامه ای قابلیت دسترسی به این سطح را پیدا کند به دلیل اینکه به همه منابع سیستم دسترسی خواهد داشت بسیار خطرناک خواهد بود. همچنین به دلیل اینکه در سیستم عامل اندروید برنامه ها را می توان از منابع مختلفی بارگذاری نمود، امکان بارگذاری برنامه های آلوده ای که در فروشگاه های غیر معتبر وجود دارند زیاد است. این نرم افزار ها در نگاه اول نرم افزار های سالمی هستند که پس از نصب سعی در بدست آوردن سطح دسترسی بالا و ایجاد آلودگی و یا سرقت اطلاعات دارند.

درگذشته شاهد استفاده از سطح دسترسی SuperUser در تبلیغات درون برنامه هایی مانند Leech ، Guerilla، Ztogبوده ایم. این نوع استفاده از سطح دسترسی root، عادی نیست. با این حال برای حملات بدافزار های بانکداری، به دلیل اینکه پول را می توان به روش های دیگری که نیاز به سطح دسترسی خاصی ندارد، دزدید از این روش ها استفاده نمی شد.

در آغاز فوریه سال 2016، آزمایشگاه Kaspersky، یک تروجان بانکداری روی سیستم های اندروید تحت عنوان توردو Trojan banker (android os.tordow) پیدا کرد. نویسندگان این تروجان، استفاده از سطح دسترسی root را مفید می دانستند. به همین دلیل قابلیت های توردو بسیار بیشتر از سایر بدافزار های بانکداری می باشد و این موضوع می تواند باعث ایجاد حملات جدیدی از طرف مهاجمین شود.

دریافت پیوست


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 3 تیر 1396

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0